INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ZIMBRU CHIȘINĂU

Eșec rușinos pentru formația lui Stoican în turul I din Europa League!

Articol de GSP - Publicat joi, 30 iunie 2016 22:09

Zimbru Chișinău a pierdut primul meci cu Chikhura din turul I al Europa League, chiar pe teren propriu, scor 0-1.

Rămasă în 10 oameni după eliminarea lui Anton în minutul 36, formația lui Flavius Stoican a primit singurul gol al meciului 4 minute mai târziu, de la Tatanashvili.

Georgienii au controlat meciul, însă puteau avea probleme în minutul 62, când s-a restabilit egalitatea numerică. Ganugrava a primit al 2-lea galben și a fost eliminat.

Zimbru are nevoie de un meci mare, peste o săptămână, când va avea loc partida retur.