EUROPA LEAGUE    •   SEVILLA

EUROPA LEAGUE // Foștii puști teribili ai Barcelonei au reușit golurile serii: Munir El Haddadi și Alex Grimaldo au „rupt” plasele!

Vineri, 15 Martie

Munir el Haddadi și Alex Grimaldo, doi fotbaliști produși de FC Barcelona, au oferit golurile serii din Europa League.

După 50 de minute din Slavia Praga - FC Sevilla (cehii s-au calificat după 4-3 la finalul prelungirilor), Mesa a trimis o minge cu capul, iar Munir El Haddadi (23 de ani), fostul jucător al Barcelonei, a tras din prima, din 20 de metri, fără să lase mingea să cadă! „Balonul” s-a dus ca din tun în poartă, fără nicio șansă pentru Kolar, care a plonjat în zadar.

VEZI VIDEO CU REUȘITA!

munir 1

munir 3

Replica lui Grimaldo

Alex Grimaldo, fundașul stânga spaniol în vârstă de 23 de ani al Benficăi, produs al Barcelonei, a șutat năprasnic de la 18 metri în minutul 105 al partidei cu Dinamo Zagreb (lusitanii merg în sferturi după 3-0 la finalul prelungirilor), la scorul de 2-0 pentru portughezi. Mingea a căpătat o traiectorie ciudată, mingea coborând brusc înaintea liniei porții. Portarul lui Dinamo Zagreb nu a reacționat.