EUROPA LEAGUE  ·  GRUPE

EUROPA LEAGUE, GRUPE // VIDEO + FOTO Știm primele 4 echipe calificate în șaisprezecimile de finală! Românii, umiliți 0-6 și 0-5

Joi, 07 Noiembrie 2019

Etapa a patra a grupelor Europa League a adus și primele echipe calificate în șaisprezecimile de finală: Sevilla, Celtic, Espanyol și Manchester United. 

Singurii români care au evoluat în această seară, Dorin Rotariu și Claudiu Keșeru, au suferit eșecuri drastice. Astana a cedat 0-5 pe teren propriu cu Alkmaar, în timp ce Ludogoreț a fost umilită în Spania, 0-6 cu Espanyol, sub privirile selecționerului Cosmin Contra. 

FINAL » FC Astana - Alkmaar 0-5

Echipele de start 

Astana: Eric - Rukavina, Postnikov, Logvinenko, Shomko - Tomasov, Pertukh, Maevskiy - Beyebekov, Khizhnichenko, Rotariu 
Antrenor: Roman Grygorchuk 

Alkmaar: Bizot - Svensson, Chatzdiakos, Wuytens, Wijndal - Midtsjo, De Wit, Koopmeiners - Stengs, Boadu, Idrissi
Antrenor: Arne Slot

FINAL » Lazio - Celtic 1-2

Echipele de start

Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Vavro, Acerbi - Lazzari, Parolo, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Jony - Caicedo, Immobile 
Antrenor: Simone Inzaghi 

Celtic: Forster - Abd Elhamed, Jullien, Ajer, Hayes - Christie, Brown, McGregor - Forrest, Edouard, Elyounoussi 
Antrenor: Neil Lennon

FINAL » Standard Liege - Frankfurt 2-1

 

FINAL» Espanyol - Ludogoreț 6-0

Echipele de start

Espanyol: Lopez - Corchia, Marmol, Bernardo, Calero, Vila - Melendo, Lozano, Granero - Campuzano Bonilla, Vargas 
Antrenor: Pablo Machin 

Ludogoreț: Iliev - Cicinho, Forster, Terziev, Nedyalkov - Goralski, Badji, Marcelinho - Lukoki, Keșeru, Wanderson 
Antrenor: Alexi Zhelyazkov 

VEZI ȘI: 

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Codruț Marta e de negăsit din 2012. Anunțul făcut acum, după 8 ani

Libertatea

Comentarii (7)

Danut Ognean  •  08 Noiembrie 2019, 11:32
Postat de chik pe 07 Noiembrie 2019, 22:07

Joacă ţurca în saivan !

hai ca le-ai ziso gigeilor!

Danut Ognean  •  08 Noiembrie 2019, 11:31
Postat de liviuemil pe 07 Noiembrie 2019, 22:54

In aceiasi grupa in care joaca cateii !!!

gura mica gigelule!voi va laudati asta vara ca o sa jucati in primavara europeana dar portughezi v-au readus la realitate !fortza dinamo!fortza cfr!condoleante gigei

cneius  •  08 Noiembrie 2019, 10:32

"Românii, umiliți 0-6 și 0-5" ??? Nu românii ci echipele la care joaca acestia !!!!!!!!!!!

Vezi toate comentariile (7)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
16:00 Tenis, WTA

Turneul din Doha

Digi 2
17:30 Fotbal, Liga 2

Petrolul - Farul Constanța

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi - Poli Iași

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
19:00 Baschet M;

CSM CSU Oradea - BC CSU Sbiiu

Digi 4
20:30 Fotbal, Liga 1

Dinamo - Academica Clinceni

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Hertha Berlin

Digi 4
21:45 Fotbal, Ligue 1

Nimes - Marseille

Digi 3
22:00 Fotbal, La Liga

Real Sociedad - Valladolid

Digi 2
Program TV complet

Liga 1