EUROPA LEAGUE  ·  SFERTURI EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE // S-au stabilit sferturile și semifinalele Europa League » Arsenal - Napoli este meciul șoc + Alex Băluță, duel cu Chelsea

Arsenal // FOTO: Reuters
Arsenal // FOTO: Reuters

Vineri, 15 Martie

La sediul UEFA de la Nyon a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile și semifinalele Europa League.

Arsenal - Napoli va fi cel mai spectaculos duel din sferturile de finală. Slavia Praga, echipa lui Alexandru Băluță, va juca pentru un loc în semifinale cu Chelsea.

Cele două echipe londoneze, Arsenal și Cheslea, se pot întâlni în finala Europa League.

Vezi aici tragerea la sorți liveVIDEO

Sferturi EUROPA League

Arsenal - Napoli
Villarreal - Valencia
Benfica - Eintracht Frankfurt
Slavia Praga - Chelsea

Semifinale Europa League

Arsenal/Napoli - Villarreal/ Valencia
Benfica/ Eintracht Frankfurt - Slavia Praga/Chelsea

Finala Europa League

Câștigătoare semifinala 2 - Câștigătoare semifinala 1

Program Europa League

Sferturi de finală: 11 aprilie (tur) - 18 aprilie (retur)
Semifinale: 2 mai (tur) - 9 mai (retur)
Finala: 29 mai

Finala Europa League are loc pe 29 mai, la Baku, pe Stadionul Olimpic.

Comentarii (2)

magic4ever  •  15 Martie 2019, 17:35

Baluta nu joaca deloc la Slavia Praga...este rezerva rezervelor....mare valoare "Mertens" de România...

para.para  •  15 Martie 2019, 16:20

"+ Alex Băluță, duel cu Chelsea" - fecesebeilor nu Băluță are duel cu Chelsea, ci Slavia Praga. Al vostru Băluță se dueleaza doar cu banca de rezerve.

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga Elitelor

Craiova U19 - Viitorul U19

Digi 2
12:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Metaloglobus

Digi 1, Telekom 3
12:00 Fotbal, Liga Elitelor

Banatul Timișoara U17 - FCSB U17

Digi 3
13:00 Fotbal, la Liga

Real Madrid - Betis

Digi 2, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

Chievo - Sampdoria

Digi 4, Telekom 2
14:00 Tenis, WTA

Finala Turneului de la Roma

Digi 1
16:00 Fotbal, Serie A

Empoli - Torino

Telekom 2
16:00 Ciclism

Turul Italiei

Eurosport
16:45 Baschet M

CSMU Craiova - BC CSU Sibiu

Digi 4
17:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 3, Look
17:00 Tenis, ATP

Finala Turneului de la Roma

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Serie A

AC Milan - Frosinone

Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Başakşehir

Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Serie A

Juventus - Atalanta

Digi 3, Telekom 2
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Inter

Digi 2, Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off