EUROPA LEAGUE    •   SFERTURI EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE // S-au stabilit sferturile și semifinalele Europa League » Arsenal - Napoli este meciul șoc + Alex Băluță, duel cu Chelsea

Arsenal // FOTO: Reuters
Arsenal // FOTO: Reuters

Vineri, 15 Martie

La sediul UEFA de la Nyon a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile și semifinalele Europa League.

Arsenal - Napoli va fi cel mai spectaculos duel din sferturile de finală. Slavia Praga, echipa lui Alexandru Băluță, va juca pentru un loc în semifinale cu Chelsea.

Cele două echipe londoneze, Arsenal și Cheslea, se pot întâlni în finala Europa League.

Vezi aici tragerea la sorți liveVIDEO

Sferturi EUROPA League

Arsenal - Napoli
Villarreal - Valencia
Benfica - Eintracht Frankfurt
Slavia Praga - Chelsea

Semifinale Europa League

Arsenal/Napoli - Villarreal/ Valencia
Benfica/ Eintracht Frankfurt - Slavia Praga/Chelsea

Finala Europa League

Câștigătoare semifinala 2 - Câștigătoare semifinala 1

Program Europa League

Sferturi de finală: 11 aprilie (tur) - 18 aprilie (retur)
Semifinale: 2 mai (tur) - 9 mai (retur)
Finala: 29 mai

Finala Europa League are loc pe 29 mai, la Baku, pe Stadionul Olimpic.

Comentarii (2)

magic4ever  •  15 Martie 2019, 17:35

Baluta nu joaca deloc la Slavia Praga...este rezerva rezervelor....mare valoare "Mertens" de România...

para.para  •  15 Martie 2019, 16:20

"+ Alex Băluță, duel cu Chelsea" - fecesebeilor nu Băluță are duel cu Chelsea, ci Slavia Praga. Al vostru Băluță se dueleaza doar cu banca de rezerve.

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-