INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  „SFERTURI”

FOTO+VIDEO 3 echipe sunt cu un picior în semifinale » Rezultatele serii în Europa League

Joi s-au disputat meciurile tur din „sferturile” Europa League: 3 favorite - AS Roma, Villarreal și Manchester United - au făcut un pas mare către semifinale.

Articol de GSP - Publicat joi, 08 aprilie 2021 23:55 / Actualizat vineri, 09 aprilie 2021 00:46

• Meciurile retur sunt programate săptămâna viitoare, joi, de la aceeași oră.

Ce a făcut Nicolae Stanciu în Arsenal - Slavia Praga

AS Roma a reușit să întoarcă scorul la Amsterdam, după ce Ajax a spart gheața în prima repriză.

Manchester United, cu o fază de excepție și un penalty transformat de Bruno Fernandes, a trecut fără emoții de Granada, în vreme ce Villarreal s-a impus la limită în Croația, în fața celor de la Dinamo Zagreb.

Arsenal s-a văzut egalată în prelungiri de Slavia Praga. Nicolae Stanciu (27 de ani) a fost titular la cehi și a jucat 84 de minute.

+9 FOTO

Granada - Manchester United 0-2

• Au marcat: Rashford 31, B. Fernandes 90 - pen.

Click AICI pentru live+statistici

ECHIPELE DE START

GRANADA: Rui Silva - Diaz, Vallejo, Duarte, Neva - Herrera, Gonalons - Kenedy, Montoro, Puertas - Soldado
Antrenor: Diego Martinez

MANCHESTER UNITED: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Pogba, McTominay - James, Fernandes, Rashford - Greenwood
Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer

Ajax - AS Roma 1-2

• Au marcat: Klaassen 39 / Pellegrini 57, Ibanez 87

ECHIPELE DE START:

AJAX: Scherpen - Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico - Alvarez, Klaassen, Gravenberch - Antony, Tadic, Neres
Antrenor: Erik ten Hag

AS ROMA: Pau Lopez - Mancini, Cristante, Ibanez - B. Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola - Pellegrini, Pedro - Dzeko
Antrenor: Paulo Fonseca

Dinamo Zagreb - Villareal 0-1

• A marcat: Moreno 44 - pen.

DINAMO ZAGREB: Livakovic - Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol - Ademi, Jakic - Ivanusec, Majer, Orsic - Atiemwen
Antrenor: Damir Krznar

VILLAREAL: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Pedraza - Parejo, Capoue, Trigueros - Chukwueze, Bacca, Gerard Moreno
Antrenor: Unai Emery

Arsenal - Slavia Praga 1-1

• Au marcat: Pepe 86 / Holes 90+4

ARSENAL: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Bellerin - Willian, Smith Rowe, Xhaka, Partey, Saka - Lacazette
Antrenor: Mikel Arteta

SLAVIA: Kolar - Bah, Zima, Holes, Boril - Dorley, Stanciu, Hromada, Provod, Olayinka - Sima
Antrenor: Jindrich Trpisovsky

VIDEO. Florin Bratu, despre forma senzațională a lui Nicolae Stanciu: „Este în cea mai bună perioadă a carierei”

Pentru ele a alergat Șovre » Cum arată cartonașele semnate de Haaland care vor fi scoase la licitație

VAR, gafe uriașe în Juventus - Napoli » Nu a acordat două penalty-uri în prima repriză