INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FRANKFURT - BENFICA 2-0 (2-4)

EUROPA LEAGUE // VIDEO + FOTO Scandal IMENS după Frankfurt - Benfica: gazdele s-au calificat cu un gol marcat dintr-un ofsaid evident

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 aprilie 2019 00:03

Eintracht Frankfurt a învins-o pe Benfica, scor 2-0, și a întors eșecul cu 2-4 din turul sferturilor de finală ale Europa League.

• Arsenal - Valencia și Frankfurt - Chelsea sunt semifinalele Europa League.
  • Turul semifinalelor se joacă pe 2 mai. Returul are loc pe 9 mai. Marea finală e pe 29 mai, la Baku.

Portughezii au protestat vehement, pe bună dreptate, acuzând o poziție de ofsaid la golul de 1-0 marcat de sârbul Filip Kostic. În minutul 37, șutul trimis de Gacinovic de la marginea careului de 16 metri a lovit stâlpul din dreapta porții lui Vlachodimos, apoi a ricoșat la Kostic. Decarul lui Eintracht se afla într-o poziție clară de ofsaid.

Cum în Europa League nu funcționează sistemul VAR, italianul Daniele Orsato a validat golul.