EUROPA LEAGUE    •   ETAPA A 3-A

EUROPA LEAGUE // VIDEO și FOTO » Răzvan Lucescu, eșec surprinzător la Salonic! Sevilla și Villareal, SHOW total + Cum s-au descurcat românii

Joi, 25 Octombrie

Europa League și-a încheiat etapa cu numărul 3. PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a fost învinsă surprinzător pe teren propriu, 0-2 cu MOL Vidi, campioana Ungariei.

Cu Răzvan Marin integralist, Standard Liege a câștigat cu Krasnodar, 2-1, românul pasând la golul victoriei. Sevilla a făcut scorul serii, 6-0 cu Akhisar Belediye, în timp ce Villarreal a câștigat cu 5-0 meciul cu Rapid Viena, echipă la care Ivan a intrat la pauză.

Real Betis a produs marea surpriză și a învins-o pe AC Milan, chiar pe San Siro, 2-1, în timp ce Arsenal și-a continuat forma bună și s-a impus 1-0 pe terenu lui Sporting Lisabona.Cu Moți și Keșeru titulari, Ludogoreț a remizat în deplasare, 1-1 cu AEK Larnaca.

Grupa A

Zurich - Leverkusen 3-2
Au marcat: Marchesano '44, Domgjoni '59, Odey 78 / Bellarabi '50'54
AICI partida TEXT

AEK Larnaka - Ludogoreț 1-1
A marcat: Larena '25 (pen.) / Lukoki '7
AICI partida TEXT

AEK Larnaca: Ramirez - Truyols, Gonzalez, Catala - Silva, Larena, Hevel, Ioannou - Trickovski, Giannou, Tete
Rezerve: Christoduoulou - Acoran, F. Garcia, Gbayara, Konstantinou, Taulamesse, Tomas
Antrenor: Andoni Iraola

Ludogoreț: Renan - Cicinho, Moți, Nedyalkov, Natanael - Dyakov, Campanharo, Marcelinho - Lukoki, Keșeru, Wanderson
Rezerve: Broun - Bakalov, Goralski, Mahlangu, Sasha, Swierczok, Terziev
Antrenor: Paulo Autuori

Clasament

a

Grupa B

lSalzburg - Rosenburg 2-0
Au marcat: Dabbur '34 '59, Wolf '53
AICI partida TEXT

RB Leipzig - Celtic 2-0
Au marcat: Cunha '31, Bruma '35
AICI partida TEXT

Clasament

b

Grupa C

FC Copenhaga - Slavia Praga 0-1
A marcat: Matousek '46
AICI partida TEXT

FC Copenhaga: Andersen - Ankersen, Papagiannopoulos, Bjelland, Bengtsson - Skov, Falk Jensen, Gregus, Fischer - Sotiriou, N'Doye
Rezerve: Joronen - Boilesen, Golse, Kodro, Kvist, Thomsen, Vavro
Antrenor: Stale Solbakken

Slavia: Kolar - Coufal, Kudela, Ngadeu, Boril - Soucek - Stoch, Husbauer, Traore, Zmrhal - Matousek
Rezerve: Kovar - Deli, Frydrych, Băluță, Olayinka, Sykora, Tecl
Antrenor: Jindrich Trpisovsky

Zenit - Bordeaux 2-1
Au marcat: Dzyuba '41, Kuzyayev '85 / Briand '25
AICI partida TEXT

Clasament

c

Grupa D

Trnava - Dinamo Zagreb 1-2
Au marcat: Ghorbani '32 / Gavranovic 65, Orsic 77
AICI partida TEXT

Anderlecht - Fenerbahce 2-2
Au marcat: Bakkali '35'50 / Frey 53, Kildirim 57
AICI partida TEXT

Clasament

d

Grupa E

Sporting - Arsenal 0-1
A marcat: Welbeck 77
 AICI partida TEXT

Sporting: Ribeiro - Ristovski, Pinto, Coates, Acuna - Battaglia, Petrovic, Gudelj - Nani, Montero, Fernandes
Rezerve: Salin - Cabral, Carlos Mane, Diaby, Gaspar, M. Luis, Mathieu
Antrenor: Jose Peseiro

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Sokratis, Holding, Xhaka - Elneny, Guendouzi, Ramsey - Mkhitaryan, Aubameyang, Welbeck
Rezerve: D. Martinez - Iwobi, Jenkinson, Lacazette, Mustafi, Ozil, Toreira
Antrenor: Unai Emery

Qarabag - Poltava 0-1
A marcat: Kulach '48
AICI partida TEXT

Clasament

e

Grupa F

AC Milan - Betis 1-2
Au marcat: Cutrone '83 / Sanabria '30, Lo Celso 55
AICI partida TEXT

AC Milan: Reina - Calabria, Romagnoli, Zapata, Laxalt - Bakayoko, Biglia, Bonaventura - Castillejo, Higuain, Borini
Rezerve: G. Donnarumma - Bertolacci, Caldara, Cutrone, Suso, Mauri, Rodriguez
Antrenor: Gennaro Gattuso

Betis: Lopez - Mandi, Batra, Sidnei - Barragan, Lo Celso, Carvalho, Canales, Junior - Leon, Sanabria
Rezerve: Robles - Boudebouz, Feddal, Inui, Kaptoum, Loren, Tello
Antrenor: Quique Setien

Dudelange - Olympiakos 0-2
Au marcat: Torosidis '66, Fortounis '81
AICI partida TEXT

Clasament

f

Grupa G

Rangers - Spartak Moscova 0-0
AICI partida TEXT

Villareal - Rapid Viena 5-0
Au marcat: Fornals '26, Ekambi '30 '45, Raba '63, G. Moreno '85
 AICI partida TEXT

Clasament

g

Grupa H

Eintracht - Apollon 2-0
Au marcat: Kostic '13, Haller '32
AICI partidaTEXT

live Marseille - Lazio 1-3
Au marcat: Payet '86 / Wallace '10, Caicedo '60, Marusic 90
 AICI partida TEXT

Clasament

h

Grupa I

Sarpsborg - Malmo 1-1
Au marcat:  Halvorsen '87 / Vindheim '79
AICI partida TEXT

Beșiktaș - Genk 2-4
Au marcat: Love '64 '86 / Samata '23 '70, Ndongala '81, Pozuelo '83
AICI partida TEXT

Clasament

i

Grupa J

Standard Liege - Krasnodar 2-1
Au marcat: Emond '47, Laif 90+3 / Ari 39
 AICI partida TEXT

 Sevilla - Akhisar 6-0
Au marcat: Mesa 7, Sarabia '9 (pen.), Promes '35 '60, Muriel '50, Mercado '67
 AICI partida TEXT

Clasament

j

Grupa K

Jablonec - Astana 1-1
Au marcat: Povazanec '4 / Pedro Henrique '11
AICI partida TEXT

Rennes - Dinamo Kiev 1-2
Au marcat: Grenier 41 / Kedziora '21, Buyalskyy '89
 AICI partida TEXT

Clasament

screenshot 2

Grupa L

PAOK Salonic - MOL Vidi 0-2
Au marcat: Hustzi '13, Stopira '45
 AICI partida TEXT

PAOK: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Toșca, Shakhov, Canas - Limnios, Pelkas, El Kaddouri - Karelis 
Rezerve: Rey - Bissewar, Jaba, Khaceridi, Prijovic, Warda, Wernbloom
Antrenor: Răzvan Lucescu

MOL Vidi: Kovacsik - Fiola, Juhasz, Nego, Vinicius, Stopira - Patkai, Hadzic, Milanov - Scepovic, Huszti
Rezerve: Tujvel - Berecz, Handya, Hodzic, Kovacs, Tamas, Nikolov
Antrenor: Marko Nikolic

Chelsea - BATE Borisov 3-1
Au marcat: Loftus-Cheek '2 '8 '54 / Rios '80
 AICI partida TEXT

Chelsea: Arrizabalaga - Zappacosta, Christense, Cahill, Emerson - Loftus-Cheek, Fabregas, Kovacic - Willian, Giroud, Pedro
Rezerve: Caballero - Barkley, Kante, Morata, Moses, Rudiger
Antrenor: Maurizio Sarri

MOL Vidi: Scherbitsky - Rios, Filipovic, Filipenko, Volodjko - Baga, Dragun, Hleb - Skavysh, Signevich, Stasevich
Rezerve: Chichkan - Berezin, Ivanic, Moukam, Touminen, Volkov, Yablonski
Antrenor: Aliaksei Baha

Clasament

screenshot 1

Comentarii (16)

catalin.palcu  •  26 Octombrie 2018, 13:48
Postat de corectu pe 26 Octombrie 2018, 11:27

"Mare"antrenor!A castigat vreun trofeu?

Vreo 3 sau 4 numai

andrei.f  •  26 Octombrie 2018, 13:32

Iată cine era echipa ţâganuli, pierde şi acasă cu o anonimă ungurească. cică, PAOC e echipă de UCL !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Kiss Péter  •  26 Octombrie 2018, 12:13

Nu a fost nici o surpriza ! Videoton a demonstrat ca este o echipa mult mai buna ca PAOK.Va mai incasa inca doua goluri si la Székesfehérvár,cea ce va ajunge lui Lucescu pentru a iesi din competitie.

Vezi toate comentariile (16)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Curling

Campionatul European

Eurosport
18:00 Baschet M

SCM Timișoara - SCMU Craiova

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 15 8 4 3 29 - 15 28
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 15 7 4 4 17 - 17 25
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Dinamo 15 4 5 6 15 - 21 17
10 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
11 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
12 FC Botoșani 15 3 7 5 19 - 23 16
13 Hermannstadt 15 4 3 8 15 - 18 15
14 FC Voluntari 15 1 5 9 14 - 27 8