Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

EUROPA LEAGUE    •   LAZIO - GENOA 1-2

FCSB - LAZIO / VIDEO + FOTO Adversara celor de la FCSB, pas greșit în Seria A!

Luni, 05 Februarie

Lazio a pierdut meciul cu Genoa, scor 1-2, în penultima partidă dinaintea duelului cu FCSB din Europa League.

• Partida tur dintre FCSB și Lazio este joi, 15 februarie, de la ora 22:05, în direct la ProTV, Telekom Sport și liveTEXT pe GSP.Ro.

Lazio a controlat partida de la un capăt la celălalt, dar ghinionul și intervențiile salvatoare ale lui Perin i-au oprit din a intra cu avantaj la pauză.

Partea secundă a început în același regim, dar Pandev a pedepsit avântul romanilor pe contră, în minutul 55, dintr-un carambol(vezi VIDEO). Căpitanul gazdelor, Parolo, a egalat 4 minute mai târziu. Rezultatul final a fost stabilit de Laxalt în minutele de prelungire.

Simone Inzaghi nu s-a putut baza pe serviciile lui Lulic și Milinkovic-Savic, ambii suspendați din cauza cumulului de cartonașe galbene.

Lazio rămâne pe poziția a 3-a, la 14 puncte în spatele liderului Napoli și cu un avans de 3 puncte față de AS Roma, echipa care pândește locurile de Liga Campionilor. Genoa este pe 13, la 7 puncte de primul loc retrogradabil.