INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - CELTIC 1-1

FOTO şi VIDEO» Astra - Celtic 1-1 » Astra obţine primul punct, dar este eliminată din Europa League

Articol de GSP - Publicat joi, 06 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 06 noiembrie 2014 22:20

Astra a obţinut primul punct în Grupa D din Europa League, după ce a terminat la egalitate cu Celtic, scor 1-1.

Vezi aici video cu golurile

Giugiuvenii au reuşit să obţină un egal împotriva celor de la Celtic, după ce scoţienii au condus la pauză.

Johansen a deschis scorul în minutul 32 cu un şut de la marginea careului. Mingea a fost deviată de Pliatsikas, iar Lung jr. nu a avut nici o şansă.

În a doua repriză, Astra a riscat mai mult, iar cei de la Celtic nu au mai forţat. De Amorim a reuşit egalarea în minutul 79, printr-un şut de la marginea careului.

Cu două etape înainte de finalul meciurilor din grupă, Astra este eliminată. Dinamo Zagreb şi Red Bull Salzburg sînt cele două echipe calificate.

Ultima schimbare la Astra! Seto întră în locul lui Yahaya
minutul 79: GOL ASTRA! De Amorim şutează din colţul careului, iar mingea se duce în vinclul porţii scoţienilor
minutul 76:
Mulgrew trage de la 30 de metri. Lung jr. respinge în bară şi mingea iese în afara terenului