INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  COPENHAGA - STEAUA

FOTO Tănase a fost eliminat în minutul 50 pentru simulare, steliştii au cerut penalty! A procedat corect arbitrul?

captura: digisport +1   FOTO
captura: digisport

Articol de GSP - Publicat joi, 06 decembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 06 decembrie 2012 21:28

Cea mai importantă fază a partidei Copenhaga - Steaua s-a petrecut în minutul 50, cînd Cristi Tănase a căzut în careul danezilor. "Centralul" Huseyin Gocek nu a fost însă impresionat, acordînd simulare şi cartonaş galben pentru decar.

Cum acesta a fost al doilea "galben" încasat de Tănase, după cel din minutul 32, arbitrul l-a eliminat pe unul dintre cei mai importanţi jucători stelişti. Roş-albaştrii au contestat decizia arbitrului, chiar căpitanul Bourceanu mergînd să-i ceară socoteală oficialului partidei.

Ce credeţi, trebuia acordat penalty sau arbitrul a procedat corect eliminîndu-l pe Tănase?