INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Gigi Becali a dezvăluit pe listele cărui partid urmează să candideze: „I-am promis acum doi ani că o să-l ajut”

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de - Publicat vineri, 30 august 2024 12:24 / Actualizat vineri, 30 august 2024 12:30

Gigi Becali (66 de ani), patronul de la FCSB, a dezvăluit că vrea să candideze pentru funcția de deputat pe lista AUR.

La finalul meciului dintre FCSB și LASK, scor 1-0, Gigi Becali a declarat că vrea să îi ajute pe George Simion în campania electorală.

Gigi Becali: „Vreau să-l ajut pe George Simion, i-am promis acum doi ani că o să-l ajut și o să-l ajut”

Patronul de la FCSB a dezvăluit că i-a promis lui Simion, în urmă cu doi ani, că o să îl ajute, iar acum vrea să își respecte promisiunea.

George Simion este reprezentantul partidului AUR.

„Vreau să-l ajut pe George Simion, i-am promis acum doi ani că o să-l ajut și o să-l ajut”, a declarat Gigi Becali la România TV.

Gigi Becali: „Dau eu lege, ca deputat, pentru mine”

Tot la finalul meciului, latifundiarul din Pipera a declarat că nu este de acord că echipa nu poate juca pe Arena Națională, din cauza concertelor.

Becali consideră că meciurile de fotbal ar trebui să aibă prioritate pe stadioane, iar în timpul liber să se organizeze concerte.

„Veți vedea la anul, o să facem niște legi... o să fac eu acum niște legi, ca să nu mai existe... dau eu lege, ca deputat, pentru mine. Așa, ca să-mi facă un dosar de corupție acum, înainte să dau legea. Glumesc!”, a mai spus Becali, la Digi Sport.

FCSB s-a calificat în grupa Europa League, după victoria cu LASK, scor 2-1 la general. Darius Olaru a reușit să marcheze singurul gol din retur în prelungiri, gol care a dus-o pe echipa lui Becali în etapa următoare.

Citește și:
Selecționer dat afară la miezul nopții, cu 79 de zile înainte de Mondial!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Selecționer dat afară la miezul nopții, cu 79 de zile înainte de Mondial!
Ce făcea soldatul din imagine, la antrenamentul Bosniei » Povestea li s-a părut greu de crezut jurnaliștilor de la Marca, care au sunat să verifice!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce făcea soldatul din imagine, la antrenamentul Bosniei » Povestea li s-a părut greu de crezut jurnaliștilor de la Marca, care au sunat să verifice!
Slovacia - România, meciul consolării, cu Gane pe bancă » Echipa probabilă: modificări în toate compartimentele
Nationala
Slovacia - România, meciul consolării, cu Gane pe bancă » Echipa probabilă: modificări în toate compartimentele
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
Superliga
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (9)
o_bic
o_bic  •  31 August 2024, 05:38

Nu uita de Memeluș,o funcție pe acolo de frecat țiparul s-o găsi și pt.el.

tase67
tase67  •  30 August 2024, 20:19

Tentatie mare asta cu Aurul, este scris sa te feresti de astfel de tentatii si tocmai Gigi Becali ar trebui sa stie bine despre asta. Cind cauti falsul cu luminarea, si candidezi pe listele Aur, bagi iarasi Aoleul in oamenii din Romania, si de data asta nimeni nu te mai scapa

mafa
mafa  •  30 August 2024, 20:10

Bravo...política țării nu se dezminte...cei care trec pe la fofârlica vor avea viață de vis....prin față și prin spate.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează