Alte știri din fotbal
Cine a încurcat paharele? Gabi Tamaș, prezentat oficial pentru a doua oară de aceeași echipă, în decurs de două luni!
1
Anchetat pentru meciuri trucate, Djokovic zburdă în amicale: victorie pentru CFR Cluj, la final de cantonament
0
Negocierile avansează, Ștefan Baiaram e tot mai aproape de transferul verii! Peste Darius Olaru!
13
Fostul campion din Superliga, la moartea lui Gabi Mureșan: „Voi ați pierdut un mare jucător. Eu am pierdut un fiu!”
0
Știri din fotbal internațional
Encore une fois: Franța își așteaptă adversara din semifinale! A avut emoții 60 de minute cu Maroc, apoi a decolat
12
Fostul star al lui Arsenal și City, reținut sub suspiciunea de spălare de bani
0
Controversa de la penalty-ul ratat de Kylian Mbappe provoacă reacții extreme: „Dovada că Mondialul e trucat!”
0
Doar au pășit pe teren în Franța - Maroc și au scris istorie!
0
Lifestyle
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
2
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Cine este „avocatul-prescripție” care îl apără pe Viorel Pașca: Răzvan ...
Libertatea
Cel mai bun oraș din lume pentru trai în 2026 se află în Europa. Ce ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
sunteti rusinea romaniei asa cum ati fost intotdeauna in cupele europene!mai bine v-ar retrage frf-ul dreptul de a juca in europa!face-ti tara asta de rusine si va mai laudati cu istoria voastra de nimic!!!
DEGEABA SCHIMBATI ANTRENORII !!!! VINDETI LIGHIOANELE ODATA PENTRU TOTDEAUNA!!! CHEMATI-I LA ANTRENAMENTE LA ORE DIFICILE GEN:12 NOAPTEA, 06 DIMINEATA, SA SIMTA CA SUNT ANGAJATI, CACI ORICUM UNII AU PRETENTII SI LA CONCEDII!!! RUSINNNNEEEEEE!!!!!
Iar Urziceniul, ce-a facut? A dat peste unii mai prosti ca ei, se mai intampla. Dupa ce si-o va lua de la nemti si spanioli, mai discutam. Caci noi i-am batut in campionat fara echivoc. Mai bine sa fim calmi si sa ne rugam la D-zeu - caci altfel nu vad cum - sa scapam de Borcea, Turcu, Badea si celelalte capuse "investitoare"! Caci ce investeste capusa? Otrava!
Degeaba le cere Talnar elevilor sa se daruiasca daca nu le ofera si mijloacele necesare. Degeaba a fost Dinu un luptator pana la epuizare, daca nu reuseste sa transmita jucatorilor acelasi ethos. Dinamo de acum n-ar fi o echipa rea; in definitiv a castigat la Graz si poate nu merita sa piarda cu Panathinaikos plus ca a castigat toate derbiurile interne. Dar e clar ca NU ARE conducere tehnica. O orchestra fara dirijor nu va impresiona niciodata.
Ce sa zic, am fost coplesit de mahnire, vazand timiditatea cu care Dinamo se misca pe teren. Dar asta nu este nicidecum vine jucatorilor. N-or fi ei cei mai buni din lume, ba unii sunt chiar slabi, dar dorinta de a juca - nu mai zic de a castiga - trebuie sa vina de la antrenor(i). Cand imi amintesc de iuresul, uneori naiv, uneori inconsistent si finalmente necastigator, dar aratand o vointa clara de-a se impune, intr-un antic meci cu Atletico Madrid, nu pot sa nu deplang lipsa conducerii.
mai au rost ceva vorbe ... eh fie - betivi - infumurati - sa vina banii fara munca etc ar merita salariul minim pe economie acesti oameni fac de rusine o intreaga natiune
Am sa trag o paralela cu tot respectul pentru jucatori si actori. Este exact ca la actorii romani; nu se pot afirma afara (Hollywood). In afara de un Iures si un Caramitru in roluri penibile actoria romaneasca are in exclusivitate menirea sa intretina publicul autohton. Asta nu este rau deloc... La fel si in fotbal, pentru spectacolul intern merge si asa dar pana cand caci salile de teatru sunt pline in vreme ce stadioanele se golesc.
Continui aici... Toti actionarii cu singura exceptie a celui de la Urziceni se afisaza in public cu masini care mai de care mai de fitze, haine si accesorii extravagante, este multa fala dar ei nu sunt adevarati sustinatori ai sportului, tot ce-i impinge la cheltuiala este propria imagine. Un jucator considerat scump la noi (2 milioane) nu prinde nici echipa a doua la oricare echipa serioasa din lume; suntem de ras noi suporterii sau ei, jucatorii? Nici pomeneala! Singurii de ras sunt patronii
Multe mesaje cu rusine... RUSINE trebuie sa le fie in primul rand actionarilor si argumentez: Cand stii exact cat valoreaza jucatorii tai in bani, nu-i arunci in lupta inegala intr-un raport de 1 la 100 ca sa-i faci de ras. Nimeni de la Dinamo, Steaua, Timisoara sau Cluj nu ar avea loc pe banca de rezerve macar a celor doua echipe turcesti cu care ne-am confruntat. Acolo o rezerva valoreaza cat intregul lot al unei echipe romanesti. Nu a fost o umilinta a jucatorilor ci a actionarilor.
Sper ca macar acum conducatorii dinamovisti sa isi dea seama de valoarea lotului si sa isi propuna niste obiective mai realiste cum ar fii scaparea de la retrogradare
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.