INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  HONVED - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-0

HONVED - CRAIOVA 0-0 // FOTO Imagini dure în Ungaria: Nicușor Bancu, plin de sânge, a fost cusut chiar pe teren

Articol de GSP - Publicat joi, 25 iulie 2019 20:36

HONVED - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-0 // Nicușor Bancu (26 de ani) le-a dat emoții uriașe oltenilor în prima repriză a partidei din turul II preliminar al Europa League.

Vezi AICI desfășurarea partidei.

În minutul 27, Bancu a sărit la cap cu David N'Gog (30 de ani), fostul atacant al lui Liverpool, și s-a prăbușit pe teren, plin de sânge.

Francezul l-a lovit cu capul pe jucătorul Craiovei, care și-a spart arcada, și meciul a fost întrerupt câteva minute până când Bancu a fost cusut de către medicul Claudiu Stamatescu, chiar pe teren.

După aproximativ șase minute, Bancu s-a ridicat și a solicitat să reintre pe teren. Fotbalistul Craiovei a ales să continue partida, deși Corneliu Papură îl scosese pe Mihai Roman II la încălzire.

VEZI ȘI:

Gent - Viitorul se vede până la urmă TV! Au cumpărat drepturile în ultimul moment

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!