INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIEGE - RANGERS 0-2

Ianis Hagi, mesaj de ziua lui: „Nu există un mod mai bun de a sărbători o aniversare”

Ianis Hagi a fost titular la Rangers în meciul din Europa League cu Standard Liege, scor 2-0, chiar în ziua în care mijlocașul ofensiv a împlinit 22 de ani.

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 15:59 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 16:14

„Un mod minunat de a începe noul sezon de Europa League. O performanță solidă din partea echipei, care a reușit să obțină 3 puncte în deplasare. Nu există o modalitate mai bună de a-ți sărbători ziua de naștere. Vă mulțumesc pentru urările transmise”, a scris Ianis pe Instagram.

Ianis Hagi, titular la Rangers de ziua lui

Hagi a fost schimbat în Belgia de Steven Gerrard în minutul 67, cu Aribo.

Tânărul mijlocaș român aproape a înscris cu un șut superb de la distanță în prima repriză, înainte să primească un cartonaș galben după o intrare dură la Gavory. Arată neîncrezător și s-a chinuit să își facă simțită prezența. A fost schimbat în a două repriză

- The Scottish Sun

Băgat în echipă pentru creativitatea sa, Ianis a fost aproape să înscrie cu un șut incredibil, care a trecut pe lângă poartă. Întotdeauna în căutarea pasei cu care să ucidă apărarea