INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LAZIO - VASLUI 2-2

Italienii dau vina pe oboseală: "Trebuia să marcăm mai multe în prima repriză"

Edoardo Reja, tehnicianul lui Lazio

Articol de GSP - Publicat joi, 15 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 15 septembrie 2011 23:54

Tehnicianul italienilor de la Lazio, Edoardo Reja, a dat vina pe oboseală şi pe lipsa şansei pentru rezultatul de egalitate din meciul cu FC Vaslui.

Reja a spus că echipa sa e în urmă cu pregătirea, dar ar fi putut cîştiga uşor dacă ar fi fructificat măcar o parte din numeroasele şanse de gol din prima repriză.

“Am avut cinci-şase ocazii în primele 15 minute, dar apărătorii români ne-au pus mari probleme. Am avut cel puţin şase mingi de gol, a fost şi ghinion, pentru că am ratat foarte mult. După gol, le-am cerut jucătorilor să ţină ritmul, însă n-a fost aşa. Am stat tot timpul în expectativă.

Vaslui e înainte cu pregătirea şi asta s-a văzut pe teren. S-a văzut că echipa a avut faze de atac, însă au fost greşeli şi în atac, şi în apărare. Jucătorii mei au luptat, dar ne-a lipsit luciditatea în faţa porţii, prin prisma oboselii”, a declarat Edoardo Reja.