INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  AJAX - POLI TIMIŞOARA 0-0

Martin Jol: "E un lucru pozitiv faptul că nu am suferit un eşec"

Articol de GSP - Publicat joi, 17 septembrie 2009 00:00

Antrenorul echipei Ajax Amsterdam, Martin Jol, a declarat, joi, după jocul cu FC Timişoara, scor 0-0, că formaţia sa a dominat partida, iar batavii nu au obţinut victoria doar pentru că au fost lipsiţi de inspiraţie în faza de atac, informează presa olandeză.

"Am avut aşteptări mari de la acest joc, dar, din păcate, nu am reuşit să ne impunem. Am avut multe şanse de gol, dar nu am avut inspiraţie la finalizare. În prima parte am făcut un joc tactic foarte bun, la fel şi în defensivă. În repriza secundă am tot încercat să dăm gol, iar Sulejmani a fost aproape.

Din experienţă ştiu că acest tip de meci poate fi şi pierdut, iar faptul că nu am suferit un eşec este singurul lucru pozitiv. Cei de la FC Timişoara şi-au apărat reputaţia de echipă care se apară foarte bine, iar noi nu am putut reuşi mai mult. Într-o astfel de grupă trebuie să iei puncte, altfel ai probleme", a spus Jol.