INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ST. ETIENNE - ASA 1-2 (4-2 LA GENERAL)

Mureșenii, mîndri după victoria cu St. Etienne: "E un rezultat care ne face să plecăm cu fruntea sus"

Articol de GSP - Publicat joi, 06 august 2015 23:24

Bogdan Mara, președintele celor de la ASA Tg. Mureș, a vorbit despre victoria mureșenilor contra celor de la St. Etienne, 2-1. Aceștia au pierdut însă calificarea după 0-3 în tur.

"Am reușit un rezultat foarte bun. Băieții au jucat dezinvolt, fără trac și au făcut cel mai bun meci din acest sezon. Azi am intrat mai bine în joc și ne-am dorit mai mult victoria. E un rezultat care ne face să fim mîndri și să plecăm cu fruntea sus.

La 2-0, la cum evolua meciul și la ce ocazii aveam, speram la calificare. Dar ei au jucat ca o echipă mare și au marcat dintr-o singură ocazie", a spus Bogdan Mara la DigiSport.