INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VIKTORIA PLZEN - FCSB

Nu dictează doar echipa, ci și schimbările! Dică a făcut la Plzen exact ce a ordonat Becali

Articol de GSP - Publicat joi, 23 noiembrie 2017 21:33

FCSB era la egalitate la pauza meciului cu Viktoria Plzen din Cehia, scor 0-0, dar Dică a vrut mai mult din acest meci, drept dovadă a mutat încă de la pauză.

N-a făcut o singură schimbare, ci două, exact așa cum i-a spus Gigi Becali după eșecul de la Iași, cu Poli, scor 1-0.

În locul lui Golofca și Filip au intrat Nedelcu și Florin Tănase. Până în minutul 65, la 1-0 pentru gazde, a făcut și a treia schimbare, introducându-l pe Budescu în locul lui Coman.

"De acum o să îl pun să facă şi trei schimbări, dacă e cazul: «Ia fă, mă, trei schimbări de la pauză. Vezi că nu joacă? Îl schimbi în minutul 15, nu stai nici până la pauză! Faci ce spune patronul», asta o să îi spun", a zis Becali după eșecul de la Iași.