INTERNATIONAL » EUROPA LEAGUE » U CRAIOVA - RB LEIPZIG, JOI, 19:30, GSP.RO, NETELEVIZAT (ÎN TUR, 1-3)
Alte știri din fotbal
„Transferul” vizat de Dinamo » Nicolescu confirmă discuțiile
0
Dinamo are în vizor doi fundași centrali pentru la vară: jucători de națională pentru „haită”!
0
Încă 5 persoane audiate și puse sub control judiciar de la CS Păulești, în cazul de trucare de meciuri pentru pariuri
0
În sfârșit! » Hagi devine selecționerul României și poate alinia „11”-le la care doar a visat!
8
Știri din fotbal internațional
Bayern „tremură” pentru Kane » Englezul, incert pentru meciul cu Real Madrid
0
Antrenorul lui Ionuț Radu a luat decizia, chiar în pauza competițională » A semnat contractul
0
La loc comanda! Starul de 150.000.000€ revine după trei luni
0
Fiasco la vânzarea biletelor pentru Cupa Mondială » Gafa făcută de FIFA „i-a blocat” pe fani
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
De ce ar putea alege Trump weekendul prelungit de Paște pentru o operațiune ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin avertizează o țară care i-a fost aliată că se apropie prea ...
Libertatea
Un meci fara miza intre o echipa cu un inceput slab de sezon si rezervele unei echipe bune din Germania nu merita suma respectiva. S-a cerut o suma mare in incercarea de a umple stadionul.
Nu te duci ba la stadion daca e asa important? Oricum, au mai facut o manareala: biletele de EL se vand doar la pachet cu cele pentru Chiajna, ca sa mai mulga niste bani.
Bine ca celelalte 2 meciuri sunt transmise, adica CFR cu o echipa de semiamatori si FCSB intr-o alta partida de slaba calitate, de nivel de tururi preliminare. Macar acolo vedeai o echipa romaneasca cu o echipa de calitate, ce joaca fotbal, eu pe astea vreau sa le vad, nu cum batem la 3-4 goluri diferenta niste echipe de 3 lei. Pai asa eu propun ca grupele sa nici nu fie transmise, in caz ca prinde vreuna acea faza, ca acolo nu ne mai descurcam, sa transmitem doar victoriile sigure, adica prin turul 1-2 preliminar, cand jucam cu armeni, luxemburghezi si letoni. Cam ca prin Coreea de Nord, daca cumva obtinem o victorie mai surprinzatoare, dam apoi inregistrat meciul. Sau daca ne conduc luxemburghezii taiem transmisia. Hai ca-mi place cum gandesti.
Asa e ai dreptate. Era foarte interesant meciul asta. Abia asteptam sa vad Craiova bagata in poarta de echipa a 3-a a celor de la Leipzig. Cum au fost si in tur. Sa ceri 100.000 de euro ca sa fi televizat stand in poarta 90 de minute e o aberatie marca romaneasca. Mai bine ca nu a platit nimeni.
Ce meci interesant...calificarea s-a jucat in tur...
Deci singurul meci cu adevarat interesant al unei echipe romanesti in Europa in perioada asta nu e televizat. Mi se pare fabulos, nu mai transmitem nici fotbalul, noi ne miram ca nu vedem competitii importante din alte sporturi. Incep sa consider ca majoritatea canalelor de sport nici nu-si mai au rostul, si-asa mai nou cel mai bine vizionezi competitiile pe internet, culmea, legal si de o calitate superioara. Gratis sau cu niste preturi mai mult decat acceptabile.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.