INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  POLI TIMIŞOARA - ANDERLECHT 0-0

Poli Timişoara nu a mai înscris de 6 meciuri în cupele europene!

Articol de GSP - Publicat joi, 22 octombrie 2009 00:00

În ciuda faptului că Timişoara a fost singura reprezentantă a României care a reuşit să obţină un punct în etapa a treia a grupelor Europa League (0-0 cu Anderlecht), bănăţenii au şi motive să fie îngrijoraţi. Aflaţi pe ultimul loc al grupei A, cu 2 puncte, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău nu dau semne că ar putea reuşi mai mult în această campanie europeană, ei înregistrînd în această seară a şasea partidă consecutivă fără gol marcat.

Ultima oară cînd Timişoara a punctat în cupele europene se întîmpla la Doneţk, la 2-2 cu Şahtior, în turul III preliminar al Ligii Campionilor. De atunci, s-au consemnat următoarele rezultate:

Poli Timişoara - Şahtior 0-0
Poli Timişoara - Vfb Stuttgart 0-2
Vfb Stuttgart - Poli Timişoara 0-0
Ajax - Poli Timişoara 0-0
Poli Timişoara - Dinamo Zagreb 0-3
Poli Timişoara - Anderlecht 0-0

În ciuda faptului că Timişoara a fost singura reprezentantă a României care a reuşit să obţină un punct în etapa a treia a grupelor Europa League (0-0 cu Anderlecht), bănăţenii au şi motive să fie îngrijoraţi. Aflaţi pe ultimul loc al grupei A, cu 2 puncte, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău nu dau semne că ar putea reuşi mai mult în această campanie europeană, ei înregistrînd în această seară a şasea partidă consecutivă fără gol marcat.

Ultima oară cînd Timişoara a punctat în cupele europene se întîmpla la Doneţk, la 2-2 cu Şahtior, în turul III preliminar al Ligii Campionilor. De atunci, s-au consemnat următoarele rezultate:

Poli Timişoara - Şahtior 0-0
Poli Timişoara - Vfb Stuttgart 0-2
Vfb Stuttgart - Poli Timişoara 0-0
Ajax - Poli Timişoara 0-0
Poli Timişoara - Dinamo Zagreb 0-3
Poli Timişoara - Anderlecht 0-0

Citește și:
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Liga 2
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Conference League
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Profit.ro
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (1)
utilizator șters
utilizator șters  •  23 Octombrie 2009, 01:04

Cu Sabau pe banca nu o sa inscrie nici in 5 ani. Antrenor fricos.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează