INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LILLE-VASLUI 2-0

Porumboiu: "A fost ofsaid de cinci metri! Fază ca asta nu am văzut nici pe vremea Victoriei"

Adrian Porumboiu

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 august 2010 00:00

Patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, a comentat eliminarea echipei sale din Europa League, în faţa francezilor de la Lille, considerînd că arbitrajul a influenţat decisiv partida.

"Ne-au făcut ţigani şi se bucurau la final de mama focului. Mi-ar fi fost ruşine dacă mă calificam în acest fel. Ce treabă mai are fotbalul în astfel de momente? Fază ca asta nu am văzut nici pe vremea echipei Victoria. A fost ofsaid de cinci metri din care a ieşit roşu, penalty şi golul de 1-0.

Pînă în minutul 70 francezii au fost «groggy». Ei au avut ocazii, dar noi am stat bine în teren. A fost ruşinos", a spus Porumboiu la Fanatik Show, pe Digi Sport.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”