INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VIITORUL - GENT 0-0 (0-5 LA GENERAL)

Reacție nervoasă a lui Hagi după 0-0 cu Gent: "Ieșim cu capul sus, nu plecat! Cine mai face ce am făcut noi astăzi?"

FOTO: Alex Nicodim
FOTO: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat joi, 04 august 2016 23:20

Viitorul a terminat la egalitate cu Gent, 0-0, dar a fost eliminată din turul III al preliminariilor Europa League după 0-5 în tur.

Gică Hagi a vorbit despre eliminarea Viitorului și a lăudat modul în care jucătorii săi s-au comportat azi.

"Este prima noastră participare în cupele europene. Nu am ieșit cu capul plecat. Suntem mândri. Am făcut o repriză foarte bună acolo și un meci extraordinar azi. Am jucat cu fotbaliști de 18 ani în fața unei echipe cu jucători de 30 de ani, care a jucat în Champions League. Cine mai face asta? Nu ținem capul jos, ținem capul sus! Este bine că nu am luat gol.

Avem o echipă foarte tânără și este un risc calculat. Suntem o echipă care formează și propune jucători. Trebuie să ne concentrăm pe campionat și să propunem jucători", a spus Hagi la DigiSport.

"A fost un meci foarte greu. după înfrângerea din tur, antrenorul ne-a spus că trebuie să jucăm mai bine, să avem un bun joc colectiv. Poate ar fi trebuit să înscriem un gol sau două astăzi"
Alex Nimely, atacant

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (42)
tihi
tihi  •  05 August 2016, 13:53

Din pacate nu ati facut nimic....daca Viitorul era o echipa bunisoara,macar acasa putea sa castige cu un gol saracut...Viitorul nu este echipa de Europa L....

observator3000
observator3000  •  05 August 2016, 09:22
Postat de travka pe 05 August 2016, 08:45

nu e, real sau Barcelona nu mai e nimeni, insa gent are valoarea lotului de 60 de milioane de euro estimat, pe cand VIitorul sau echipe no name ca Dinamo Bucuresti au lot de 14 milioane si asta umflat de impresari, intelegi? cam asta e nivelul, tu compari echipe din Ro cu echipe din Belgia? vezi ca Belgia are jucatori la nivel mondial la cele mai mari echipe de club din lume, nivelul e altu, practic Hagi a scos 1 punct european aseara, ceea ce e mai mult cu 1 punct fata de ce a adus Dinamo in ultimii 7 ani de exemplu ;)

Tot cu dezinformarea pe aici? Esti cumva din staful lui Hagi? Spune-i macar sa isi ia pastilele la timp.

travka
travka  •  05 August 2016, 08:45
Postat de Mihai Ducu pe 05 August 2016, 08:25

Credeam ca Hagi tinde mai sus.Sa fi multumit cu o-o cu echipa a 2-a (daca nu a 3-a) a lui Gent mi se pare ridicol! Gent e cumva Real sau barcelona?

nu e, real sau Barcelona nu mai e nimeni, insa gent are valoarea lotului de 60 de milioane de euro estimat, pe cand VIitorul sau echipe no name ca Dinamo Bucuresti au lot de 14 milioane si asta umflat de impresari, intelegi? cam asta e nivelul, tu compari echipe din Ro cu echipe din Belgia? vezi ca Belgia are jucatori la nivel mondial la cele mai mari echipe de club din lume, nivelul e altu, practic Hagi a scos 1 punct european aseara, ceea ce e mai mult cu 1 punct fata de ce a adus Dinamo in ultimii 7 ani de exemplu ;)

Vezi toate comentariile (42)
Comentează