EUROPA LEAGUE    •   OPTIMI

S-au tras la sorți „optimile” din Europa League » Cu cine vor juca Vlad Chiricheș și Alexandru Băluță

Vlad Chiricheș // Foto: Guliver/GettyImages
Vlad Chiricheș // Foto: Guliver/GettyImages

Vineri, 22 Februarie

Astăzi s-au tras la sorți meciurile din optimile de finală ale Europa League, unde vor juca și singuri doi români rămași: Vlad Chiricheș (Napoli) și Alexandru Băluță (Slavia Praga).

Meciurile din „optimi”

  • Chelsea - Dinamo Kiev
  • Eintracht Frankfurt - Inter
  • Dinamo Zagreb - Benfica
  • Napoli - Salzburg
  • Valencia - Krasnodar
  • Sevilla - Slavia Praga
  • Arsenal - Rennes
  • Zenit - Villarreal

Meciurile din optimile de finală vor avea loc pe 7 și 14 martie, urmând ca o zi mai târziu să aibă loc tragerea la sorți pentru ”sferturi” și semifinale. Finala se va juca pe stadionul „Olimpic” din Baku.

Citește și:

Haţegan acuzat de Terim, după golul greşit anulat lui Galatasaray: "O pată pe obrazul UEFA" » Poliția a intervenit pentru a-i scăpa pe români de furia suporterilor

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-