INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ŢSKA MOSCOVA - FC PORTO 0-1 (TUR)

Săpunaru, integralist în victoria cu ŢSKA Moscova

Sapunaru, mai aproape de sferturi

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 martie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 11 martie 2011 13:12

Liderul campionatului din Portugalia a cîştigat primul meci din "dubla" cu ŢSKA Moscova (1-0) şi se pregăteşte deja pentru returul de pe Dragao, de săptîna viitoare, care va decide ce echipă avansează în sferturile Europa League.

Românul din defensiva "dragonilor", Cristian Săpunaru, a fost integralist în partidă de aseară de pe stadionul Luzhniki, din Moscova, la capătul căreia portughezii au plecat victorioşi datorită golului lui Guarin, din minutul 70.

Înaintea optimilor de finală, FC Porto (6.50) era cotată cu a doua şansă pentru cîştigarea trofeului european, în timp ce Manchester City (4.50) ar fi fost cel mai aproape de un succes în finală. După primele partide din "optimi", balanţa s-a înclinat în favoarea echipei lui Săpunaru, Dinamo Kiev învingînd-o cu 2-0 pe City.