INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  3-0 LA PAUZĂ

Scoruri-şoc în Europa pentru Dinamo şi Timişoara » Pariuri sau neputinţă?

Articol de GSP - Publicat joi, 05 august 2010 00:00

Ziua decisivă pentru Dinamo şi Timişoara, care îşi joacă prezenţa în play-off-ul Europa League. Ambele formaţii au fost conduse la pauză cu scorul de 3-0!

Timişorenii s-au calificat după meciul cu finlandezii de la Mypa, scor final 3-3, dar tabela arăta la finalul celor 45 de minute un neverosimil 3-0. Au marcat: Aijala (18), Ricketts (20, 24) /  Axente (51), Zicu (81), Cisovsky (90+2).

Dinamoviştii joacă de la 21:30 la Split, unde Hajduk conduce la pauză cu 3-0, după golurile marcate de Vukusic (12), Brkljaka (22) şi Tomasov (37).

A fost raiul pariorilor, care au avut inspiraţia să mizeze pe aceste scoruri astronomice la pauză.

Tu ce părere ai? A fost vorba de neputinţă sau a fost altceva la mijloc?