INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIVERPOOL - STEAUA, JOI, 22:05, PRO TV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Scott Carson: "M-am simţit ca un ţigan la Liverpool, bine că am plecat de acolo" :X

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 septembrie 2010 00:00

Fostul goalkeeper al lui Liverpool Scott Carson spune că s-a simţit penibil în perioada petrecută pe Anfield şi mărturiseşte că decizia de a-i părăsi pe "cormorani" a fost cea mai bună pe care a luat-o în întreaga sa carieră.

"Cînd am plecat de la Liverpool, am fost extrem de bucuros să nu mă mai simt ca un nomad. Voiam doar să ajung undeva şi să joc. Mă simţisem ca un ţigan în ultimii 3 sau 4 ani şi mi-am dat seama că hotărîrea de a pleca este cea mai bună pe care puteam să o iau.

Am făcut ceea ce trebuia. Mi-au trebuit 4 sau 5 luni pentru a ajunge undeva şi a mă simţi cu adevărat împlinit ca fotbalist", spune Carson în Birmingham Mail.

Internaţionalul englez, 25 de ani, a ajuns în 2005 pe Anfield, însă nu a convins şi a fost împrumutat pe rînd la Sheffield Wednesday, Charlton şi Aston Villa, pentru ca în 2008 să semneze cu West Bromwich Albion.

Citește și:
Farul - Dinamo 1-1 » „Câinii” egalează chiar înainte de pauză
Superliga
Farul - Dinamo 1-1 » „Câinii” egalează chiar înainte de pauză
„Gata, s-a rezolvat!” » Anunțul lui Gigi Becali, la două zile de când amenința că merge în Parlament
Superliga
„Gata, s-a rezolvat!” » Anunțul lui Gigi Becali, la două zile de când amenința că merge în Parlament
Ce-a fost și ce-a ajuns » Trist ce a pățit Ciprian Deac în UTA - CFR Cluj, după ce Pancu l-a rechemat în lot
Superliga
Ce-a fost și ce-a ajuns » Trist ce a pățit Ciprian Deac în UTA - CFR Cluj, după ce Pancu l-a rechemat în lot
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (11)
dannyberb
dannyberb  •  16 Septembrie 2010, 11:29

Extraordinar! Eu in comentariu nu am voie sa folosesc un cuvant pe care l-a folosit autorul articolului! Am scris "tigan" adica "t igan". De cand asta e ceva obscen? Inseamna ca autorul articolului ar trebui sanctionat. De ce articolul nu este semnat? E adevarat ca si eu m-as simti penibil sa semnez asa ceva...

dannyberb
dannyberb  •  16 Septembrie 2010, 11:20

://www.birminghammail.net/birmingham-sport/west-bromwich-albion-fc/west-bromwich-albion-fc-news/2010/09/15/scott-carson-ben-foster-was-right-to-quit-man-united-for-birmingham-city-97319-27268349/ Asta e articolul din Birmingham Mail. Si este parerea lui Carson despre plecarea lui Foster de la Man.Utd. Ca de obicei, asa cum se procedeaza la gsp, s-a scos din context un paragraf...Apare si cuvantul "tigan" dar e cu semnificatia de "nomad" asa cum se foloseste frecvent la ei.Ca

luciano86
luciano86  •  15 Septembrie 2010, 18:26

Oricum ar trebuii amendat pt declaratie de Liga lor, poate chiar si de club pt rasism...

Vezi toate comentariile (11)
Comentează