INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  INTERVIU CU URKO PARDO

"Sînt fericit!"

Articol de - Publicat sambata, 20 septembrie 2008 00:00

Pardo exultă după cel mai bun meci făcut de el la Rapid şi promite calificarea în retur

- Urko, lumea laudă prestaţia ta. Se poate spune că ai depăşit momentele grele de după meciurile cu Timişoara şi Unirea?
- Şi eu sînt fericit că am apărat bine, păcat că n-a ieşit şi rezultatul aşa cum visam. Nu m-am considerat vinovat nici pentru înfrîngerea de la Timişoara, nici pentru meciul cu Urziceni. Asta e, echipa trebuie să-mi accepte şi erorile, d-asta sîntem colegi. E valabil pentru orice jucător din lot! Sînt conştient că sînt mai expus, ca nou-venit, dar mai ales ca portar. :S Judecaţi-mă după o perioadă mai lungă de timp, în care să-mi pot arăta valoarea reală. Nu uitaţi că am evoluat într-o singură partidă pe Giuleşti!
- Ce şanse mai aveţi să treceţi de Wolfsburg?
- Eu am rămas optimist, pînă la urmă e doar o înfrîngere la limită, nu văd de ce să ne alarmăm. Suporterii să umple stadionul şi să creeze superatmosferă, noi toţi să prindem o zi bună şi să dăm totul, cam astea sînt condiţiile ca să ne calificăm în grupe. ;)
- Bine, dar suporterii critică jocul prea defensiv din Germania ...
- Eu zic că am jucat bine. Am închis bine culoarele, ne-am apărat, am aglomerat în jumătatea noastră de teren şi în afara penalty-ului, n-au reuşit să ne desfacă. Dacă am fi izbutit să şi marcăm, totul era perfect şi n-ar mai fi existat motive de critici.

"În Germania am apărat eu, în Giuleşti or să înscrie atacanţii! Aşa e în fotbal, situaţia se schimbă în funcţie de context"
URKO PARDO, portar Rapid

8 a fost nota primită de Pardo pentru prestaţia de la Wolfsburg. După precedentele două meciuri în care jucase 0-1 cu Timişoara şi 1-2 cu Urziceni, media sa fusese

Pardo exultă după cel mai bun meci făcut de el la Rapid şi promite calificarea în retur

- Urko, lumea laudă prestaţia ta. Se poate spune că ai depăşit momentele grele de după meciurile cu Timişoara şi Unirea?
- Şi eu sînt fericit că am apărat bine, păcat că n-a ieşit şi rezultatul aşa cum visam. Nu m-am considerat vinovat nici pentru înfrîngerea de la Timişoara, nici pentru meciul cu Urziceni. Asta e, echipa trebuie să-mi accepte şi erorile, d-asta sîntem colegi. E valabil pentru orice jucător din lot! Sînt conştient că sînt mai expus, ca nou-venit, dar mai ales ca portar. :S Judecaţi-mă după o perioadă mai lungă de timp, în care să-mi pot arăta valoarea reală. Nu uitaţi că am evoluat într-o singură partidă pe Giuleşti!
- Ce şanse mai aveţi să treceţi de Wolfsburg?
- Eu am rămas optimist, pînă la urmă e doar o înfrîngere la limită, nu văd de ce să ne alarmăm. Suporterii să umple stadionul şi să creeze superatmosferă, noi toţi să prindem o zi bună şi să dăm totul, cam astea sînt condiţiile ca să ne calificăm în grupe. ;)
- Bine, dar suporterii critică jocul prea defensiv din Germania ...
- Eu zic că am jucat bine. Am închis bine culoarele, ne-am apărat, am aglomerat în jumătatea noastră de teren şi în afara penalty-ului, n-au reuşit să ne desfacă. Dacă am fi izbutit să şi marcăm, totul era perfect şi n-ar mai fi existat motive de critici.

"În Germania am apărat eu, în Giuleşti or să înscrie atacanţii! Aşa e în fotbal, situaţia se schimbă în funcţie de context"
URKO PARDO, portar Rapid

8 a fost nota primită de Pardo pentru prestaţia de la Wolfsburg. După precedentele două meciuri în care jucase 0-1 cu Timişoara şi 1-2 cu Urziceni, media sa fusese

4 cu Timişoara şi 1-2 cu Urziceni, media sa fusese 4

Citește și:
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
 •  20 Septembrie 2008, 13:07

well done Pardo!!! keep going

 •  20 Septembrie 2008, 12:58

PARDAO(n) CARA-TE . VAMOS. CARAMBA, GO AWAY. PLEACA IN P MEA DE LA RAPID PENIBILULE. Esti o varza de portar. Iti rupem capu bo ule. COMAN 4 EVER. P(et)ARDO !!!

 •  20 Septembrie 2008, 11:05

bai fratilor daca asta e porar....... nu are priza si miingile respinse erau pt fotografi

Vezi toate comentariile (8)
Comentează
Close