INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  IRLANDA / ADVERSAR

St. Patrick's pierde meci după meci

Articol de GSP - Publicat luni, 24 august 2009 00:00

Adversara Stelei din play-off-ul Ligii Europa, Saint Patrick's a pierdut cu 0-1 partida disputată duminică seară, în deplasare, în etapa a 25-a, contra lui Derry City, informează site-ul oficial al echipei, citat de NewsIn.

Singurul gol al întâlnirii a fost reuşit de Martyn, în minutul 82. Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 35. Adversara Stelei ocupă locul 7 în campionatul Irlandei, cu 26 de puncte.

Saint Patrick's a evoluat în următoarea formulă: Rogers - Partridge, Harris, Byrne, Dempsey (Alan Cawley 46) - Jason Gavin (Lynch 46), Stevens, Guy, Bobby Ryan (O’Connor) - Declan O’Brien, Quigley.

Meciul retur dintre gruparea irlandeză şi Steaua va avea loc la 27 august.