INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - MACCABI

Steaua a cîştigat în 10 oameni în faţa lui Maccabi, 4-2

Articol de GSP - Publicat joi, 03 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 03 noiembrie 2011 23:58

Jucătorii lui Ilie Stan au învins cu 4-2 pe Maccabi Haifa şi s-au apropiat la un singur punct de israelieni în clasamentul grupei

"Roş-albaştrii" au început perfect iar după numai 20 de minute conducea deja cu 2-0. Tatu, cu o lovitură de cap din 8 metri, şi Florin Costea, cu un şut superb de la marginea careului, au adus-o pe Steaua în avantaj. Dar israelienii nu s-au speriat şi au revenit imediat pe tabelă. Meshumar şi Katan au reuşit să marcheze şi au stabilit scorul pauzei, 2-2.

Imediat după pauză, Steaua s-a văzut cu un om mai puţin, după ce Florin Costea a fost eliminat pentru un fault stupid. Dar "roş-albaştrii" nu au căzut, ci dimpotrivă. Tănase i-a readus în avantaj după ce a marcat cu capul din apropiere şi tot el a făcut 4-2 cu un şut în forţă de la 28 de metri.

Vezi mai jos o galerie FOTO de la Steaua - Maccabi!

Echipe de start:
STEAUA: Stanca - Martinovici, Alves, Gardoş, Latovlevici - Tatu, Bourceanu, Brandan, Tănase - M. Costea, F. Costea
Rezerve: Tătăruşanu, Lupu, Mustaţă, Roşu, Rusescu, Năstăsie, Nikolici

MACCABI: Davidovitch - Falach, Buljat, Twatha, Meshumar, Yahaya, Boccoli, Vered, Golasa, Amasha, Katan
Rezerve: Saranov, Dgani, T. Cohen, Yampolsky, Dvalishvili, Turgeman, Azriel