INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  WOLFSBURG - SCHALKE 2-1

Steaua va întîlni joi un Schalke cu o apărare vulnerabilă

Raul, în prim-plan, a înscris golul lui Schalke şi a salvat-o de la primirea unuia, respingînd de pe linie
Raul, în prim-plan, a înscris golul lui Schalke şi a salvat-o de la primirea unuia, respingînd de pe linie

Articol de - Publicat luni, 12 septembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 11 septembrie 2011 22:07

Fundaşii ”minerilor”, dar şi portarul Fahrmann, au fost depăşiţi uşor la mingile înalte


Schalke vine la Cluj, pentru meciul contra Stelei, cu moralul în piuneze. Ultima repetiţie dinaintea startului în grupele Europa League s-a încheiat prost pentru "mineri": 1-2 cu Wolfsburg. Bun pentru Steaua: apărarea nemţilor e vulnerabilă. Aseară, cel puţin, fundaşii laterali Hoger şi Fuchs s-au lăsat uşor depăşiţi, iar "centralii" Howedes şi Matip, ca şi portarul Fahrmann, au pierdut numeroase dueluri aeriene. La primul gol primit, de pildă, Mandzukici a reluat din faţa unui Matip spectator.

Mare atenţie, în schimb, la triunghiul Raul - Farfan - Huntelaar! Reuşita lui Schalke a picat în urma unei combinaţii între cei trei, finalizată de fosta glorie a Realului. Marica a fost introdus de antrenorul Ralf Rangnick în repriza secundă, dar n-a constituit un pericol pentru adversar. A fost anihilat de propriii colegi, care l-au jucat foarte puţin.

WOLFSBURG - SCHALKE 2-1
(Mandjukici 33, 82 - Raul 13)
SCHALKE: Fahrmann - Hoger, Howedes, Matip, Fuchs - Papadopoulos, Holtby (80 Jurado) - Farfan, Raul, Draxler (57 Marica) - Huntelaar (80 Baumjohann). Antr. R. Rangnick


Raul, în prim-plan, a înscris golul lui Schalke şi a salvat-o de la primirea unuia, respingînd de pe linie
Foto: Reuters

Citește și:
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Superliga
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Superliga
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
fann_liverpool
fann_liverpool  •  13 Septembrie 2011, 17:39

or avea nemtii probleme in aparare, dar daca noi nu avem atac... spunea cineva ca Schalke nu este de speriat. Pai sa nu uitam pe cine au in lot: Raul, Huntelaar, Farfan, Marica, jucatori ce pot face diferenta in orice moment al jocului. FORTA STEAUA!!!

1947fcsb
1947fcsb  •  12 Septembrie 2011, 13:49
Postat de marabona pe 12 Septembrie 2011, 11:15

Nu ar fi rau sa bata sa mai aduca ceva puncte Romaniei. Shalke 04 nu e o chipa de speriat, sa fim seriosi...

Cu jocul asta, Steaua nu bate nici pe AEK Larnaka, noi vorbim ca nemtii au aparare slaba, ca au pierdut acasa la Wolfsburg, etc dar nu vorbim ca nu avem fundas dreapta, nu avem mijlocas dreapta, Tanase in min 30 ii mort, in afara de Tatu nu avem atac,...

marabona
marabona  •  12 Septembrie 2011, 11:15

Nu ar fi rau sa bata sa mai aduca ceva puncte Romaniei. Shalke 04 nu e o chipa de speriat, sa fim seriosi...

Vezi toate comentariile (9)
Comentează