INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - PAOK

Cum a fost repetiția generală pentru returul cu PAOK: „Am luat și niște bulgări în cap”

Articol de - Publicat luni, 17 februarie 2025 11:35 / Actualizat luni, 17 februarie 2025 12:52

Valentin Crețu, 36 de ani, a apreciat victoria FCSB la Buzău, acasă la el, și avertizează în privința duelului cu grecii de joi seară, de la Arena Națională: „Va fi mult mai greu, miza e mai mare”

Vali Crețu, 36 de ani, a intrat pe final de meci la Buzău. Nu era prevăzut în ecuația partidei, dar Alexandru Pantea, 21 de ani, s-a accidentat, din nou, rămâne de văzut cât de grav este. Oricum, tânărul jucător a ieșit cu dureri mare de pe gazon.

Vali Crețu se simte puternic cu 50.000 de oameni alături la Arena Națională: „Va fi mai greu ca la Salonic, e miza mult mai mare”

Crețu a fost cel mai aplaudat fotbalist al oaspeților la meciul de aseară. Buzoian la origini, Vali a fost întâmpinat cu prietenie și cu aplauze de cei de pe stadion, îndemnați chiar de crainicul arenei să-l aprecize pe fundașul dreapta.

La final, jucătorul a fost mândru, și el, de victoria cu 2-0 pe un teren teribil, în condiții meteo extraordinare, și a atenționat în privința duelului de joi cu PAOK, fără a avea însă de echipa lui Răzvan Lucescu.

„Ne-am bucurat de fotbal. Am primit și câțiva bulgări în cap (râde), aici, la mine acasă. Nu știam la început că se va juca. Bine că s-a jucat.

(Urmează returul cu PAOK) Va fi mai greu decât la Salonic. E miza mult mai mare. Trebuie să aperi rezultatul și PAOK are echipă de calitate, foarte bună. Noi suntem pregătiți de acest meci important. Da, âștia sunt steliștii noștri, ne bucurăm că i-am făcut fericiți și sperăm să ne bucurăm de o victorie împreună.

„De liga SATELOR!” » La 3 zile după PAOK - FCSB, Răzvan Lucescu a făcut din nou iureș: „Rușine! Din cauza asta vom merge la București și vom lupta!”
FCSB - PAOK
„De liga SATELOR!” » La 3 zile după PAOK - FCSB, Răzvan Lucescu a făcut din nou iureș: „Rușine! Din cauza asta vom merge la București și vom lupta!”

Ne priește. Probabil, fără zăpadă, dar cu ger. Nu mai contează, important e că vor fi 50.000 de oameni în tribune, în spatele nostru. Te simți mândru ca fotbalist, de-abia aștept astfel de meciuri”, a reacționat Vali Crețu înaintea plecării spre București.

2-1a fost scorul victoriei FCSB de la Salonic, după ce a învins și în partida din grupă, scor 1-0

De ce este mândru Vali Crețu: „Am arătat României că suntem echipă de cupele europene”

Răzvan Lucescu, care astăzi a împlinit 56 de ani, a apreciat ca fiind „fake” victoria pe care FCSB a repurtat-o deunăzi pe Toumba. Chestionat cu privire la reacția antrenorului, Vali Crețu a evitat o confruntare directă, dar a găsit un motiv să-și laude coechipierii.

„Eu mă uit la mine, la noi. Nu mă interesează ce vorbesc ceilalți, jucători, antrenori. Mă bucur că echipa noastră a luptat, n-a cedat, asta contează, pentru vestiarul nostru, pentru grupul nostru, familia de la FCSB.

Am arătat României încă o dată că suntem pregătiți și suntem echipă de cupele europene”, a mai spus jucătorul roș-albaștrilor.

39de meciuri, un gol și 3 assist-uri a adunat Vali Crețu în această ediție pentru FCSB în toate competițiile

Citește și:
Mega-stadionul care rivalizează cu Santiago Bernabeu pentru finala CM 2030 » Au pătruns pe șantier: va fi cea mai mare arenă din lume
Campionate
Mega-stadionul care rivalizează cu Santiago Bernabeu pentru finala CM 2030 » Au pătruns pe șantier: va fi cea mai mare arenă din lume
Louis Munteanu, transfer iminent de la CFR Cluj » Clubul care l-a convins pe Varga! Se stabilesc ultimele detalii
Superliga
Louis Munteanu, transfer iminent de la CFR Cluj » Clubul care l-a convins pe Varga! Se stabilesc ultimele detalii
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
Campionate
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
Gino Iorgulescu anunță un cutremur în Superliga: „Ar putea să nu termine campionatul”
Superliga
Gino Iorgulescu anunță un cutremur în Superliga: „Ar putea să nu termine campionatul”
Ciobani amendați pentru depășirea numărului maxim de câini FOTO
Profit.ro
Ciobani amendați pentru depășirea numărului maxim de câini FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Primul abandon în Liga 2! Finanțatorul nu va mai sprijini clubul din 2026: „Mă retrag, nu mai pot ajuta echipa!”

Piero Ferrari, cadou de 32 de milioane de euro pentru soția Romina Gingașu


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează