INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  UNIREA URZICENI - HAJDUK SPLIT 1-1

Vasile Maftei: "Încercăm să ţinem steagul sus atît cît se mai poate"

Vasile Maftei

Articol de GSP - Publicat joi, 26 august 2010 00:00

Fundaşul Unirii Urziceni Vasile Maftei spune că echipa sa încearcă să reziste în ciuda problemelor financiare cu care se confruntă. Apărătorul Unirii regretă că echipa sa nu a reuşit să se califice în grupele Europa League.

"Noi încercăm să ţinem steagul sus atît cît se mai poate. Nu ştiu dacă alta ar fi fost soarta acestor meciuri în cazul în care am fi avut linişte, dar în tur, să fiu sincer, ne-a cam apăsat.

Sîntem aceeaşi echipă care făcea performanţă anul trecut, însă oriunde dacă sînt probleme, lumea parcă nu mai vine cu aceeaşi plăcere la serviciu", a spus Maftei.

Fundaşul a precizat că Unirea Urziceni a jucat foarte bine în partida retur cu Hajduk Split. "A fost o seară tristă pentru noi. Am sperat, am început bine, cu un gol în primele minute, însă s-a terminat cu scorul de 1-1. Astăzi am fost doar noi pe teren, pînă în ultimele minute, cînd croaţii au reuşit să şi marcheze", a adăugat Maftei.

Unirea Urziceni a remizat, scor 1-1 (1-0), în meciul disputat joi, pe stadionul "Steaua", în faţa croaţilor, în manşa secundă a play-off-ului.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”