INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SFERTURI

VIDEO Cel mai ghinionist jucător din Europa League » A înscris două autogoluri într-un singur meci sub ochii lui Mircea Lucescu

Articol de GSP - Publicat joi, 14 aprilie 2016 23:41

Fundașul central al celor de la Braga, Ricardo Ferreira, 23 de ani, a reușit contraperformanța de a-și înscrie două goluri în propria poartă într-un singur meci.

Totul s-a întâmplat în returul din sferturile de finală din Europa League dintre Șahtior și Braga.

Portughezul Ferreira a fost cel care și-a băgat mingea în poartă când băieții lui Mircea Lucescu conduceau doar cu 1-0. Același fotbalist și-a mai învins o dată propriul portar cu un sfert de oră înainte de final.

La ambele autogoluri, mingea s-a izbit de Ferreira și a intrat în poartă. La primul gol cel care a trimis în careu a fost Kovalenko, în timp ce la următorul Taison a pasat decisiv.