Alte știri din fotbal
Daniel Pancu: „Fără jucători din play-out cu Turcia! Doar el poate juca”
0
Liga 2, start în play-off și play-out » 9 meciuri se joacă astăzi: Corvinul - Steaua, cel mai tare duel al zilei
1
Mirel Rădoi, lecție deschisă după situația cu 3 atacanți din play-out la meciul de baraj de la Istanbul: „Dacă noi toți vom încerca”
0
Ce va contesta Ilie Drăgan la Tribunal, în urma umilinței la care a fost supus la Adunarea Generală FRF
0
Știri din fotbal internațional
Brighton - Liverpool » Duel în runda 31 din Premier League
0
Coșmar pentru starul lui Real Madrid » După ce s-a despărțit de iubită, poate rata și Mondialul
0
Real Madrid își pregătește despărțirea de un apărător important » „Are deja oferte clare din afara Europei!”
0
Mesajul lui Cristi Chivu după ce Napoli s-a apropiat de lider » Reveniri importante în deplasarea cu Fiorentina
0
Lifestyle
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
6
Cum reduc șoferii de TIR consumul de carburant, ca să facă față ...
Libertatea
Eșec răsunător pentru Rusia în startul ofensivei de primăvară: 900 de ...
Adevărul
Uluitor: căpitanul Africii de Sud a venit să dea probe de joc în liga ...
GSP SPECIAL
INTERVIU. Cillian Murphy și Steven Knight, creatorul Peaky Blinders, despre ...
Libertatea
16 milioane pentru un salariu mediu mi se pare foarte putin. Ce poti sa faci in viata cu banii astia? Iti poti permite un viitor decent? Nu. Nu iti poti permite vre-o data o masina. Nu iti poti permite sa-ti cumperi o casa si nu iti poti permite sa intretii un copil. Vorbim aici de un salariu mediu, sa nu mai zic ca mai mult de jumatatea populatiei care munceste cred ca beneficiaza de salariul minim pe economie.
ai dreptate, multa lume ia la bani marunti Venetia, dar e unul din cele mai scumpe din Italia. iar lumea tinde deasemenea sa subevalueze Roma. nu stiu care o fi problema cu orasul ala capitala. poate ca nu e atat de modern precum cele din Nord. cel mai scump ar fi Milano, apoi Roma, Venetia si Torino. am inteles ca ar mai fi si Bologna dar nu sunt familiarizat cu el si n-as intelege de ce. dar asta din nord, Milano si Torino, e normal sa fie. dupa capitala. si Venetia pentru ca e special.
ha ha ha! sincer la fel credeam si eu pana sa vin aici. ca astia mananca doar paste.;))) insa astea sunt doar povesti. intradevar se mananca multa pasta. la ei pasta e precum ciorba la noi. la pranz se mananca obligatoriu paste. insa desi legenda spune ca ei mananca numai paste si pizza, bucataria lor este cu mult mai diversificata ca a noastra. nu degeaba bucataria si restaurantele lor au trecere in orice colt al lumii. apropo, stiu cateva retete cu paste de te lingi pe degete! :))))))
Stiu ca este scump, de aceea am facut si paralela, intre un oras bogat si unul obisnuit cum este parma. In firenze locuieste multa lume cu banii, dar nu cred ca este al doilea dupa Milano dupa criteriul scump, cred ca Venezia, Roma, sunt orase mai scumpe decat Firenze.
pai nu te-a mintit, a vazut o cifra eronata sau a avut o impresie gresita. eu stiu ca am citit in cele mai mari 2 ziare din Polonia. 850-860 de dolari pentru Polonia, 500-510 de dolari pentru Romania. nu te mint, pe cuvant. intre timp in Romania a mai crescut cu vreo 40 de dolari de la inceputul anului (vreo 1650 de lei in iulie). in Polonia a stagnat.
E 4 dimineata, cine are ceva de zis pentru pandurii o poate face, noi am ajuns deja pe alte discutii :))
cum am mai zis. depinde de unde iti faci cumparaturile. intradevar. sunt unele supermarketuri unde nu iti da mana sa faci cumparaturi acolo in fiecare zi. cum sunt Carrefour si Panorama. in schimb la supermerkaturile obisnuite preturile sunt asemanatoare cu cele din tara. Firenze...dupa Milano probabil ca este cel mai scump oras al Italiei.
.......n- ar fi de bun simt sa comentati reusita Pandurilor Aici...?....si sa faceti conversatie pe un chat...blog....forum.......?
Nu cred ca are nici un motiv sa ma minta sormea care traieste acolo de 4 ani. Salariul mediu este 950 de euro acolo si la noi 399. Dar nu e relevant asta, la noi sunt multi care au salariu minim pe economie. Cine are salariu de 1300 in Romania munceste de-i vine acru in boase.
si ce-ai cumparat? :)) ca in Italia se mananca doar paste. de 2 ori pe zi. si cam atat... :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.