INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  UDINESE - ANZHI 1-1

VIDEO Din ce unghi imposibil a marcat Traore în poarta celor de la Udinese! :O

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 septembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 21 septembrie 2012 09:59

Fost jucător al CFR-ului şi al Kubanului antrenat de Dan Petrescu, ivorianul Lacina Traore continuă să înscrie goluri importante, de data aceasta pentru noua sa echipă, Anzhi Makhachkala, cea care a remizat cu Udinese, scor 1-1, în prima etapă a fazei grupelor Europa League

Jucătorul în vîrstă de 22 de ani a luat o acţiune pe cont propriu, din marginea careului de 16 metri al lui Udinese, a driblat doi adversari şi, de acolo de unde alţii încercau să centreze, a tras la poartă. Goalkeeperul italienilor, Daniele Padelli, nu a fost atent, a mîngîiat mingea cît să o redirecţioneze spre propriile buturi, iar Anzhi a preluat conducerea meciului în minutul 44. Di Natale avea să strice sărbătoarea ruşilor, cu o reuşită tîrzie, în ultimul minut de joc.