INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  AC MILAN - LAZIO 2-1

VIDEO + FOTO E greu fără Immobile » Adversara celor de la FCSB învinsă în derby-ul etapei din Italia

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 ianuarie 2018 22:30

Lazio a fost învinsă de AC Milan, scor 1-2, în derby-ul etapei cu numărul 22 din Seria A.

Cu mai puțin de 3 săptămâni până la turul din Europa League contra celor de la FCSB, Lazio a făcut un pas greșit în competiția internă. Fără starul Immobile, accidentat la coapsă,  romanii s-au văzut conduși încă din minutul 15, când Cutrone a marcat din pasa lui Calhanoglu (Vezi VIDEO).

Au reacționat rapid, Adam Marusic egalând după doar 5 minute. Scorul la pauză a fost și cel final al partidei. Bonaventura a fost scăpat singur în careu și a trimis nemilos cu capul din 5 metri.

Repriza secundă a fost una plină de nervi, arbitrul partidei fiind nevoit să scoată de 5 ori cartonașul galben din buzunar.

Ștefan Radu a fost integralist la oaspeți, primind un cartonaș galben în minutul 25.

Lazio rămâne pe poziția a 3-a în Seria A, cu 46 de puncte, în timp ce AC Milan a urcat pe poziția a 7-a a clasamentului, cu 12 puncte mai puțin.

•  Partida tur dintre FCSB și Lazio este joi, 15 februarie, de la ora 22:05, în direct la ProTV, Telekom Sport și liveTEXT pe GSP.Ro.