INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  „16-IMI” DE FINALĂ

VIDEO+FOTO Ianis Hagi, „dublă” extraordinară pentru Rangers! Cum s-au descurcat ceilalți români + toate rezultatele din Europa League

Articol de GSP - Publicat joi, 20 februarie 2020 19:55

Ianis Hagi a adus victoria celor de la Rangers cu Braga, 3-2, cu o „dublă” de senzație în minutele 67 și 83.

• În minutul 67 al meciului, Ianis și-a făcut mingea pe piciorul stâng, a intrat în interior și a șutat la colțul scurt, în stilul olandezului Robben.
  • În minutul 83, Ianis Hagi a executat o lovitură liberă de la 25 de metri. Execuția a fost deviată și s-a oprit lângă stâlpul din dreapta.
  • Vezi AICI VIDEO cu golurile!

Glasgow Rangers - Sporting Braga 3-2

Ludogoreț - Inter 0-2

• Au marcat: Eriksen '71, Lukaku 90+4
  • Vezi AICI statistici!
  • Dragoș Grigore a fost titular la gazde, în timp ce Cosmin Moți a rămas pe banca de rezerve. Claudiu Keșeru nu a fost inclus în lot pentru partida din această seară, fiind accidentat

Sporting Lisabona - Istanbul Bașakșehir 3-1

• Au marcat: Coates '3, Sporar '44, Vietto '51 / Visca 76 (pen.)

Vezi și:

Gazzetta dello Sport l-a intervievat pe Claudiu Keșeru: „Iubeam Milan când eram mic” + „Nu eu sunt steaua echipei”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!