Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

EUROPA LEAGUE    •   SEMIFINALE

VIDEO+FOTO Manchester United face primul pas spre finala Europa League! Englezii au învins Celta Vigo, scor 1-0

Joi, 04 Mai 2017

Manchester United a câștigat prima manșă a semifinalelor din Europa League, scor 1-0 pe terenul spaniolilor de la Celta Vigo.

Prima repriză a fost lipsită de ocazii importante, iar unicul gol al partidei a fost înscris de Rashford, în minutul 67. Englezul de 19 ani a executat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea s-a dus la colțul scurt și a intrat în poartă.

Returul se va juca joia viitoare pe terenul celor de la Manchester United, însă nici de această dată Mourinho nu se va putea baza pe Ibrahimovici, care e indisponibil până la finalul sezonului.

De altfel, înaintea partidei de astăzi Jose Mourinho s-a întâlnit în interiorul stadionului cu Cristi Chivu și au avut o discuție interesantă. Cei doi au dezbătut subiectul legat de numele Stelei. Mai multe DETALII AICI!

Celta Vigo - Manchester United 0-1 (VIDEO)
A marcat: Rashford 67
Click AICI pentru liveTEXT

Echipele de start:

Celta Vigo: Alvarez - Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny - Wass, Radoja, Hernandez - Aspas, Guidetti, Sisto
Rezerve: Villar, Beauvue, Bongonda, M. Diaz, Fontas, S. Gomez, Jozabed
Antrenor:
E. Berizzo

Manchester United: Romero - Valencia, Bailly, Blind, Darmian - Herrera, Pogba, Fellaini - Rashford,Lingard, Mhitarian
Rezerve: de Gea, Carrick, Martial, Mata, Rooney, Smalling, A. Young
Antrenor:
J. Mourinho

În prima semifinală a competiției, Ajax a surclasat-o pe Olympique Lyon, scor 4-1 (DETALII, AICI)