Comentarii (12)
haudinamo
haudinamo  •  30 Septembrie 2016, 09:20

Un meci destul de bun fata de ce ne-a obisnuit Steaua. Mi se pare ca, in ciuda declaratiilor, spaniolii i-au subestimat pe stelisti si au fost surprinsi, in retur cred ca va fi altul raportul de forte. Oricum cu o bara si un penalty clar, ar fi fost accesibila o victorie iar victoria aia probabil ar fi insemnat calificare asigurata.

mickey13
mickey13  •  30 Septembrie 2016, 09:16

Cristi, 2 amendamente: 1. daca ar fi marcat Amorim, atunci echipa ar fi jucat minunan, mirobolant, entuziasmant, etc (muuulte epitete, care mai de care). 2. daca s-ar fi materializat vreun contra-atac de-al spaniolilor (parca au avut unul sau doua), atunci Steaua a fost ineficienta, inconstanta (ca n-a alergat 90 de minute), ca n-a avut pregatire fizica, etc (alte epitete, de regula, antonimele primelor)... Doar ca, eu suporter al Stelei m-am bucurat de meci mai mult decat de obicei pt ca am vazut cohones (dac-as scrie in romana as vedea asteriscuri) la majoritatea jucatorilor (din pacate, Nita, e cam in scadere de forma (ar fi trebuit sa iasa la faza aia) si cred ca i se trage de la neconvocarea la nationala...) Stelei. Sincer, daca in ultimele 5-10 minute ar fi marcat spaniolii, chiar nu aveam motive sa fiu suparat. Doar dezamagit de rezultat. ATAT! Pe de alta parte, daca ar fi dat penalty-ul ala, vizibil si de pe Luna, cred ca jocul era altul din minutul ala! Pana la urma, a fost un meci care sa ma bucure. Multumesc, Steaua!