EUROPA LEAGUE    •   GRUPELE EL

VIDEO + FOTO » Seară de vis în Europa League! PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a făcut spectacol + meciuri dramatice și multe goluri

Joi, 04 Octombrie

Joi s-au jucat 24 de meciuri extrem de spectaculoase din faza a doua a grupelor Europa League.

  • PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, s-a impus fără probleme pe terenul celor de la BATE Borisov, 4-1, după ce la pauză conducea cu 3-0. Grecii sunt pe doi în grupă, după Chelsea, care a câștigat cu greu, 1-0, cu MOL Vidi.
  • Răzvan Marin a fost integralist în victoria lui Standard Liege, 2-1 cu Akhisar Belediye.
  • Cu Andrei Ivan pe teren timp de 58 de minute, Rapid Viena a pierdut în deplasare, 1-3 cu Rangers, echipa lui Steven Gerrard.
  • Cu fundașul Cosmin Moți integralist și fără Claudiu Keșeru și Dragoș Grigore în lot, Ludogoreț a fost învinsă pe final de Zurich, golul victoriei elvețienilor fiind marcat Palsson, în minutul 84.
  • Alex Băluță a intrat în minutul 53 al meciului Zenit - Slavia Praga, dar echipa sa a fost învinsă de ruși, 1-0.

REZULTATE ZILEI:

gRUPA a

LEVERKUSEN - AEK LARNACA 4-2
au MARCAt: Havertz 44', Alario 49', 88', brandt 90+3/ tRICKOWSKI 25', Raspas 90+1

FC ZURICH - LUDOGOREȚ 1-0
A MARCAT: pALSSON 80'

Zurich: Brecher - Nef, Bangura, Maxso - Ruegg, Palsson, Kryeziu, Kololli - Domgjoni - Odey, Schonbachler
Antrenor: Ludovic Magnin

Ludogoreț: Renan - Cicinho, Moți, Nedyalkov, Natanael - Campanharo, Marcelinho, Dyakov - Lukoki, Brandao, Wanderson
*Moți a fost integralist, Mahlangu a intrat în minutul 79, iar Keșeru și Dr. Grigore nu au fost în lot
Antrenor: Paulo Autuori

Clasament

grupa a

Grupa B

 ROSENBORG - RB LEIPZIG 1-3
Au marcaT:  Jebali 79'/Augustin 12', Konate 54', CUnha 61'

SALZBURG - CELTIC 3-1
Au MARCAT: Dabbur 56', 73', MINAMINO 61' /Edouard 3'

Clasament

b

Grupa C

BORDEAUX - FC COPENHAGA 1-2
AU marcat:  Sankhare 84'/sOTIRIU 44', Skov 90+3

ZENIT ST. PETERSBURG - SLAVIA PRAGA 1-0
a marcat: KOKORIN 80'

Zenit: Lunev - Anyukov, Ivanovic, Neto, Nabiullin - Erokhin, Paredes, Kranevitter - Mak, Dzyuba, Driussi
Antrenor: Sergey Semak

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Kudela, Ngadeu, Boril - Husbauer, Soucek - Stoch, Traore, Zmrhal - Matousek
*Alex Băluță a fost rezervă și a intrat în minutul 53
Antrenor: Jindrich Trpisovsky

Clasament

c

Grupa D

ANDERLECHT - DINAMO ZAGREB 0-2
Au marcat: Hajrovic 19', gOJAK 68'

Anderlecht: Didillon - Najar, Vranjes, Sanneh, Milic - Bakkali, Makarenko, Trebel, Amuzu - Santini, Dimata
Antrenor: Hein Vanhaezebrouck

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani - Gojak, Ademi, Olmo - Hajrovic, Petkovic, Orisc
Antrenor: Nenad Bjelica

FENERBAHCE - TRNAVA 2-0
a MARCAT: Silmani 52', 69'

Clasament

d

Grupa E

QARABAG - ARSENAL  0-3
Au marcat: Sokratis 4', sMITH-ROWE 54', Guendouzi 80'

Qarabag: Vagner - Medvedev, Gusenyov, Rzezniczak, Agolli - Michel, Garayev - Madatov, Oazobic, Zoubir - Emeghara
Antrenor: Gurban Gurbanov

Arsenal: Leno - Holding, Sokratis, Monreal - Lichtsteiner, Elneny, Guendouzi, Kolasinac - Smith-Rowe, Welbeck, Iwobi
Antrenor: Unai Emeryj

VORSKLA - SPORTING LISABONA 1-2
Au marcat: Kulach 10' / Montero 90', cABRAL 90+3

Clasament

e

Grupa F

AC MILAN - OLYMPIAKOS 3-1
Au marcat: Cutrone 71', 78', Higuain 76'/ Guerrero 14'

Echipe de start:

AC Milan: Reina - Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Biglia, Bakayoko, Bonaventura - Suso, Higuain, Castillejo
Antrenor: Gennaro Gatusso

Olympiakos: Jose Sa - Torosidis, Roderick, Cisse, Koutris - Natcho, Guilherme - Fetfatzidis, Toure, Nahuel - Guerrero
Antrenor: Pedro Martins

BETIS SEVILLA - DUDELANGE 3-0
Au marcat: Sanabria 57', lO CELSO 80, Tello 88

Betis: Robles - Bartra, Garcia, Sidnei - Barragan, Guardado, Carvalho, Inui, Tello - Sanabria, Leon
Antrenor: Quique Setien

Dudelange: Frising - Jordanov, Schnell, Prempeh, El Hriti - Couturier, Kruska, Melisse - Stolz, Turpel, Sinani
Antrenor: Dino Toppmoller

Clasament

f

gRUPA g

Rangers - Rapid Viena 3-1
aU MARCAT: mORELOS 44',90+4', Tavernier 83'/ bERISHA 42'

Rangers: McGregor - Tavernier, Worrall, Goldson, Fanagan - Arfield, Coulibaly, Ejaria - Kent, Morelos, Candeias
Antrenor: Steven Gerrar

Rapid Viena: Strebinger - Muldur, Barc, Sonnleitner, Potzmann - Schwab - A. Ivan, Murg, Ljubicic, Berisha - Pavlovic
Antrenor: Goran Djuricin

Spartak Moscova - Villarreal 3-3
aU MARCAt: ze luis 34', 82', Malgarejo 85'/ Ekambi 34', Fornals 49',90+6'

Clasament

g

Grupa h

Apollon LIMASSOL - Marseille 2-2
au marcat: markovic 74', Zeleya 90+1'/pAYET 50', LUIS GUSTAVO 67'

EINTRACHT Frankfurt - Lazio 4-1
AU MARCAt: DA COSTA 4', 90+4', Kostic 28', jovic 52'/ Parolo 23'

Clasament

h

gRUPA I

Malmo FF - Beșiktaș 2-0
AU MARCAT: VINDHEIM 53', rOSENBERG 76'

Sarpsborg - Genk 3-1
AU marcaT: MORTENSEN 6', 63', zachariassen 54'/ Torssard 49'

Clasament

i

GRUPA J

Krasnodar - Sevilla 2-1
au MARCAT: pERERYA 72', Okriashvili 83'/nOLITO 43'

Standard Liege - Akhisar 2-1
Au marcat: Emond 17', dJENPO 40' / Ayik 32'

Standard Liege: Ochoa - Cavanca, Nekadio, Laifis, Pocognoli - Cimirot, R. Marin, Agbo - Djenepo, Emond, Carcela-Gonzalez
Antrneor: Michel Preud'homme

Akhisar: Ozturk - Lopes, Yumlu, Osamnpasa, Vural - Kisa, Ceviker - Barbosa, Josue, Ayik - Seleznov
Antrenor: Cem Kavcak

Clasament

j

GRUPA K

Jablonec - Dinamo Kiev 2-2
Au marcaT: Hovorka 33', travnik 81'/ Tsygankov 8', Garmash 14'

Astana - Rennes 2-0
au MARCAT:  Zainutdinov 64', Tomassov 90+1

Echipe de start:

FC Astana: Eric - Rukavina, Postnikov, Ancic, Shomko - Tomasov, Zainutdinov, Maevsky, Pedro Herinque - de Oliveira, Kabananga
Rezerve: Mokin, Beysebekov, Janga, Logvinenko, Maliy, Murtazayev, Muzikov
Antrenor: Grigori Babayan

Rennes: Diallo - Zeffane, Gelin, Da Silva, Baal - Andre, Poha, Grenier - Bourigeaud, Niang, Lea Siliki
Rezerve: Koubek, Bensebaini, Danze, del Castillo, Guitane, Johansson, Traore
Antrenor: Sabri Lamouchi

Clasament

k

GRUPA L

BATE - PAOK 1-4
aU MARCAT: SKAVYSH 61'/Prijovic 6', Jaba 11', 17',pelkas 73'

BATE: Scherbitsky - Rios, Polyakov, Filipenko, Volodko - Baga, Yablonski, Dragun - Ivanic, Touminen, Stasevich
Antrenor:Aliaksei Baha

PAOK: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Toșca - Canas, Mauricio - Limnios, Pelkas, Jaba - Prijovic
Antrenor: Răzvan Lucescu

Chelsea - Vidi 1-0
A MARCAT: MORATA 70'

Chelsea: Kepa - Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson - Kovacic, Fabregas, Loftus-Cheek - Pedro, Morata, Willians
Antrenor: Maurizio Sarri

MOL Vidi: Tujvel - Fiola, Juhasz, Vinicius, Stopira - Nego, Hadzic, Nikolov - Huszti, Scepovic, Milanov
Antrenor: Marko Nikolic

Clasament 

screenshot 3

Comentarii (5)

Dan Dumitrescu  •  05 Octombrie 2018, 03:35

De departe surpriza placuta a serii a fost infrangerea Seviliei la Krasnodar,, greu de anticipat chiar de pariori in conditiile in care spaniolii sunt priviti ca favoriti la castigarea trofeului EL.

sala_dalles  •  04 Octombrie 2018, 23:13

As vrea sa reziste dar dupa cum joaca nu cred ca Videoton nu va rezista la infinit " !

coriolanus  •  04 Octombrie 2018, 21:56
Postat de faliment_fc_fcsb pe 04 Octombrie 2018, 20:34

FîCîSîBî cu cine joacă?

Nu cu Herman pt locu'11..

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
18:30 Fotbal, CM Cluburi

River Plate - Al Ain

TVR 1
19:00 Fotbal, Cehia

Jablonec - Slavia Praga

Telekom 2
19:30 Fotbal, Bundesliga

Monchengladbach - Nurnberg

Digi 2, Telekom 1
19:45 Baschet M

Fenerbahce Istanbul - TSKA Moscova

Digi 4
21:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Dortmund

Digi 2
21:30 Fotbal, Serie A

Bologna - AC Milan

Digi 3, Telekom 1
21:30 Fotbal, Bundesliga

Wolfsburg - Stuttgart

Digi 4, Telekom 3
21:30 Fotbal, Bundesliga

Hertha - Augsburg

Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Atalanta - Lazio

Telekom 2
23:30 Baschet M

Barcelona - Olympiacos

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 20 12 7 1 33 - 12 43
2 FCSB 20 12 4 4 40 - 22 40
3 CSU Craiova 20 10 5 5 35 - 19 35
4 Viitorul 20 10 3 7 25 - 22 33
5 Sepsi OSK 20 8 6 6 26 - 19 30
6 Astra Giurgiu 20 7 7 6 24 - 19 28
7 Gaz Metan 20 7 7 6 23 - 26 28
8 Poli Iași 20 8 3 9 24 - 30 27
9 Hermannstadt 20 7 4 9 21 - 22 25
10 FC Botoșani 20 5 8 7 25 - 30 23
11 Dinamo 20 5 7 8 21 - 30 22
12 Călărași 20 3 8 9 13 - 22 17
13 Chiajna 20 4 5 11 16 - 34 17
14 FC Voluntari 20 2 6 12 19 - 38 12
Mi 19.12.18
20:00
CSU Craiova
-
Gaz Metan
-
Jo 20.12.18
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-
Jo 20.12.18
20:00
Astra Giurgiu
-
Dinamo
-
Vi 21.12.18
17:30
Poli Iași
-
FC Voluntari
-
Vi 21.12.18
20:00
Sepsi OSK
-
Chiajna
-
Sa 22.12.18
13:00
Hermannstadt
-
Viitorul
-
Sa 22.12.18
20:00
FCSB
-
CFR Cluj
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV