INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  AC MILAN - BETIS 1-2

VIDEO Goluri spectaculoase în Europa League » Reușită de generic în surpriza dintre AC Milan și Betis + "schemă" cu noroc la Rennes - Dinamo Kiev

Articol de GSP - Publicat joi, 25 octombrie 2018 22:32

Real Betis Sevilla produs surpriza în Europa League și s-a impus pe terenul celor de la AC Milan, 2-1.

Andaluzii au jucat aproape perfect și s-au impus pe San Siro în etapa a treia din Europa League.

Argentinianul Giovani Lo Celso, împrumutat de Betis de la PSG, a marcat golul meciului, în minutul 55, la 1-0 pentru spanioli. Mijlocașul de 22 de ani a înscris cu un șut perfect, de la 25 de metri. Mingea s-a dus în vinclu, a lovit bara porții lui Reinta și a intrat în plasă.

Celelalte goluri ale meciului au fost marcate de Sanabria, în minutul 30, și de Cutrone, în minutul 83.

"Schemă" norocoasă în Rennes - Dinamo Kiev

În minutul 21 al meciului Rennes - Dinamo Kiev, ucrainenii au deschis scorul prin fundașul polonez Tomasz Kedziora. Acesta a șutat violent de la 30 de metri, iar mingea s-a dus în vinclu. Kedziora a avut noroc, pentru că înainte să șuteze, un coleg a dat pe lângă minge, iar balonul i-a venit perfect pentru șut.