INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIVERPOOL - DORTMUND 4-3

VIDEO Imagini unice! Cum au sărbătorit fanii români ai lui Liverpool după golul 4 al ”cormoranilor”

Articol de , - Publicat vineri, 15 aprilie 2016 00:23

Mai mulți fani ai lui Liverpool, dar și ai Borussiei Dortmund au vizionat împreună într-un pub din București meciul dintre cele două din sferturile de finală ale Europa League.

Finalul jocului a fost de infarct pentru suporterii lui Liverpool, Lovren fiind cel care a adus golul calificării în minutul 1 de prelungiri.

Imediat, fanii ”cormoranilor” prezenți în pub au început sărbătoarea sub ochii triști ai suporterilor nemților.

Liverpool a învins pe teren propriu Borussia Dortmund, scor 4-3, după un meci de infarct în care nemții au condus cu 2-0 și 3-1.