Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

EUROPA LEAGUE    •   SALZBURG - LAZIO 4-1 (ÎN TUR 2-4)

VIDEO Ștefan Radu s-a făcut de râs în deplasarea de coșmar din Austria, unde Lazio a ratat calificarea după ce bătuse cu 4-2 în tur!

Joi, 12 Aprilie

După victoria din tur cu 4-2, Lazio pleca având prima șansă în meciul cu Salzburg din sferturile de finală ale Europa League. A pierdut tot după 1-4 în această seară în Austria, șocul serii!

După 55 de minute, lucrurile păreau covârșitor în favoarea italienilor: Immobile înscrisese pentru Lazio, care avea 5-2 la general. Ce a urmat a fost un coșmar pentru oaspeți.

Fosta adversară a FCSB-ului a încasat 4 goluri în 20 de minute, ultimele 3 în decurs de doar 4 minute.

VIDEO cu golurile

Golul de 3-1, înscris de Hwang Hee-Chan, a venit în urma unei gafe incredibile a lui Ștefan Radu, fundașul român integralist în acest meci. Acesta a fost păcălit de traiectoria unei mingi, care a ajuns la Hwang, apoi a deviat decisiv în poartă șutul acestuia!

Până la urmă Lazio a pierdut returul cu 4-1 și totodată și calificarea în semifinalele competiției.