INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »

VIDEO / Vezi rezumatele serii în Europa League!

Articol de GSP - Publicat joi, 18 martie 2010 00:00

Seară plină de goluri şi calificări cu emoţii în "sferturile" Europa League. Iată rezultatele, marcatorii şi rezumatele video ale partidelor!

Marseille - Benfica 1-2 Niang 70 / Maxi Pereira 75, Kardec 90+1 (scor general 2-3) VEZI AICI REZUMATUL!

Fulham - Juventus 4-1 (scor general 5-4) VEZI AICI REZUMATUL!

Standard - Panathinaikos 1-0 Mbokani 45+2 (scor general 4-1) VEZI AICI REZUMATUL!

Werder - Valencia 4-4 Hugo Almeida 26, Frings 75 (pen.), Marin 62, Pizarro 84 / Villa 3, 45, 66, Mata 15 (scor general 5-5, Valencia merge mai departe datorită golurilor din deplasare) VEZI AICI REZUMATUL!

Liverpool - Lille 3-0 Gerrard 9 (pen.), Torres 49, 89 (scor general 3-1) VEZI AICI REZUMATUL!

Sporting Lisabona - Atletico 2-2 Liedson 19, Polga 45+1 / Aguero 3, 33 (scor general 2-2, Atletico merge mai departe datorită golurilor din deplasare) VEZI AICI REZUMATUL!

Wolfsburg - Rubin Kazan 2-1 Martins 58, Gentner 119 / Kasaev 21 (scor general  3-2) VEZI AICI REZUMATUL!

Anderlecht - Hamburg 4-3 Lukaku 44, Suarez 45+3 (pen.), Biglia 59, Boussoufa 66 / J. Boateng 42, Jansen 54, Petric 75 (scor general 5-6) VEZI AICI REZUMATUL!