INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  AJAX - TOTTENHAM 2-3 (1-0 ÎN TUR)

AJAX - TOTTENHAM 2-3 // GALERIE FOTO Imaginile disperării » Jucătorii și suporterii lui Ajax, în genunchi, după 45 de minute de COȘMAR

Articol de GSP - Publicat joi, 09 mai 2019 00:08

Tottenham a lăsat-o pe Ajax în șoc, după 45 de minute nebune pe „Johan Cruyff ArenA”. La pauză era 2-0 pentru „lăncieri”, însă englezii au revenit și au întors calificarea, cu 3 goluri, ultimul marcat în al șaselea minut de prelungire.

• Liverpool - Tottenham e finala Ligii de pe 1 iunie, la Madrid

Jucătorii și fanii lui Ajax au terminat jocul în lacrimi, după ce Lucas Moura a marcat golul calificării lui Tottenham la ultima fază a meciului.

Vezi în galeria foto imaginile disperării de la finalul semifinalei Ligii.

Vezi și:

AJAX - TOTTENHAM 2-3 » VIDEO+FOTO LIGA MIRACOLELOR! Finală 100% englezească în Liga Campionilor » Spurs s-a calificat la ultima fază, după ce la pauză era condusă 0-2!