INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SHKENDIJA - FCSB

Apelul disperat lansat de Mihai Stoica: „Miercuri, pe 30 iulie, vom afla”

Mihai Stoica cheamă oamenii la stadion pentru returul cu Shkendija / foto: Imago +50   FOTO
Mihai Stoica cheamă oamenii la stadion pentru returul cu Shkendija / foto: Imago

Articol de - Publicat miercuri, 23 iulie 2025 12:48 / Actualizat miercuri, 23 iulie 2025 13:00

Mihai Stoica (60 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a lansat un apel către fani, după eșecul dezamăgitor din tur, de marți seara, scor 0-1, din deplasarea de la Shkendija.

Campioana României a cedat surprinzător în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor și are nevoie obligatoriu de victorie la retur pentru a rămâne în competiție. Orice alt rezultat este sinonim cu eliminarea și „retrogradarea” în turul al treilea din Europa League.

Oficialii campioanei României resimt momentul greu și fac apel la fani pentru manșa retur. Meciul se joacă miercurea viitoare, pe 30 iulie, de la ora 20:30, pe Arena Națională.

Mihai Stoica cheamă oamenii la stadion pentru returul cu Shkendija: „Nu doar pe rețele”

„Este primul moment greu din ultimii doi ani. Și, ținând cont de așteptări, probabil cel mai greu din ultimul deceniu.

Nu ignor meciul cu Farul, dar simt nevoia să mă refer la ce va fi pe Arena Națională. Și nu doar pe teren, ci - mai ales - în tribune.

Miercuri, pe 30 iulie, vom afla dacă echipa care a dominat autoritar Liga 1 în ultimii doi ani și a jucat 64 meciuri oficiale în ultimul sezon are suporteri care înțeleg că e mare nevoie de aportul lor pe stadion. Nu doar pe rețele”, a fost mesajul scris de Mihai Stoica miercuri la prânz, pe pagina personală de Facebook.

FCSB - Shkendija se joacă pe Arena Națională

FCSB - Shkendija, returul „dublei” din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, se va juca în cele din urmă pe Arena Națională.

Mutarea „Festobal”, un festival muzical ce închiriase inițial Arena Națională în finalul lunii iulie și începutul lui august, a deschis porțile pentru o revenire timpurie a FCSB-ului pe cel mai mare stadion al țării.

Campioana va reintra pe stadionul de 55.000 de locuri încă din această lună și speră să adune peste 40.000 de fani la returul decisiv cu Shkendija.

Până să revină însă pe stadionul care i-a devenit casă, campioana va mai juca o dată în Ghencea, pe 26 iulie, în etapa 3 a Superligii. Adversara de la finalul acestei săptămâni va fi Farul Constanța, de la ora 21:30.

Imagini de la Shkendija - FCSB 1-0

Shkendija - FCSB / Foto: Andrei Furnigă (GSP)
Shkendija - FCSB / Foto: Andrei Furnigă (GSP)
Shkendija - FCSB / Foto: Andrei Furnigă (GSP)
Shkendija - FCSB / Foto: Andrei Furnigă (GSP)
Shkendija - FCSB / Foto: Andrei Furnigă (GSP)
+45 FOTO
Citește și:
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Nationala
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Superliga
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Baschet
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
Superliga
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (10)
Chris.Dumi
Chris.Dumi  •  23 Iulie 2025, 19:47
Postat de stefanf78 pe 23 Iulie 2025, 15:00

Meme, suporterii sunt buni doar la greu? Își bate ciobanul joc de ei, mai mereu, cu schimbări care strică jocul echipei și ai tupeul să ceri prezență mare la returul ăsta greu? Retur făcut greu de ciobanul fanfaron! Vreau sa văd o singură declarație în care îi spui ciobanului că greșește cu astfel de decizii și vin la meci.

Conteaza sa fie plin stadionul dar numai sa se stranga suma sa o puna la seif-ul personal

ares2024
ares2024  •  23 Iulie 2025, 16:59

NOI,ceilalti,sustinem Macedonia !

10Klaudiu
10Klaudiu  •  23 Iulie 2025, 16:11

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (10)
Comentează