INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  APOEL - AJAX

APOEL - AJAX 0-0 // Calificarea se joacă în Olanda! Răzvan Marin, înlocuit în minutul 62

Articol de GSP - Publicat marti, 20 august 2019 18:31

Ajax a remizat, scor 0-0, în deplasare cu APOEL Nicosia, în meciul tur al play-off-ul Ligii Campionilor.

Cu Răzvan Marin titular și înlocuit în minutul 62, Ajax nu a reușit să înscrie în Grecia.

Mai mult, în minutul 80, olandezii au rămas în 10 oameni, după ce Mazraoui a încasat al doilea cartonaș galben pentru o piedică asupra adversarului.

Astfel, calificarea în grupele Ligii Campionilor se joacă în Olanda.

Într-un alt meci din play-off-ul UCL, Club Brugge a învins în Austria, 1-0, pe terenul lui LASK Linz.

• Returul se joacă miercuri, 28 august, de la ora 22:00.
  • Câștigătoarea acestei duble manșe va accede în grupele Ligii Campionilor.
  • Vezi AICI statistici

APOEL - Ajax 0-0

• Răzvan Marin a fost înlocuit în minutul 62, cu Dest.

ECHIPELE DE START:

APOEL: Belec - Merkis, Ioannou, Joaozinho - Bezjak, Souza, Gentsoglou, Matic, Mihajlovic - Suleiman, Pavlovic
Rezerve: Waterman, Hallenius, De Vincenti, Lafrance, Jakolis, Aloneftis, Vidigal
Antrenor: Thomas Doll

Ajax: Onana - Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliagico -  Marin, Van De Beek, Blind, Ziyech - Neres, Tadic
Rezerve: Varela, Schuurs, Alvarez, Huntelaar, Lang, Dest, De Wit
Antrenor: Erik Ten Hag

Răzvan Marin a fost integralist la ultima partidă a olantezilor în campionat, scor 4-1 cu Venlo, iar antrenorul Erik Ten Hag s-ar putea baza din nou pe serviciile mijlocașului român despre care a avut numai cuvinte de laudă până acum.

Marin a jucat în toate cele trei meciuri disputate până acum în prima ligă olandeză, în timp ce în turul III preliminar al Ligii Campionilor a jucat doar în meciul retur cu PAOK (3-2).

VEZI ȘI:

CFR CLUJ - SLAVIA PRAGA // Totul pentru performanță! Oficialii campioanei au hotărât ce se întâmplă cu Billel Omrani

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!