INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIVERPOOL - REAL (1-3 ÎN TUR)

FOTO Incidente înaintea partidei: autocarul lui Real Madrid, atacat cu pietre la Liverpool

Așa arată geamul spart al autocarului celor de la Real Madrid / Captură ESPN

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 aprilie 2021 21:06 / Actualizat miercuri, 14 aprilie 2021 21:42

Autocarul Realului a fost atacat de fanii lui Liverpool înaintea manșei retur din „sferturile” Ligii Campionilor.

• Liverpool și Real Madrid se întâlnesc azi, de la ora 22:00, în returul „sferturilor” UEFA Champions League. Partida va fi liveTEXT GSP.ro și în direct pe LookSport+, Digi Sport 1 și TV Telekom Sport. În tur, spaniolii s-au impus cu 3-1.

Potrivit Marca, o parte dintre ultrașii lui Liverpool au aruncat cu pietre înspre autocarul în care se aflau jucătorii și staff-ul Madridului. Conform primelor informații, un geam a fost spart în timpul deplasării către stadion.

Din fericire, efectivul oaspeților din această seară nu a pățit nimic. Toți jucătorii au scăpat nevătămați.

Șicane și înainte de Borussia Dortmund - Manchester City

Jucătorii lui Manchester City au fost treziți de 3 ori în noaptea dinaintea meciului decisiv pentru semifinale cu Dortmund (2-1 în tur pentru britanici).

Cazați într-un hotel de lux din landul Renania de Nord-Westfalia, „cetățenii” nu s-au putut odihni corespunzător. Asta pentru că mai mulți suporteri ai Borussiei au lansat 3 focuri de artificii, la orele locale 02:45, 04:30, 05:30.

Borussia Dortmund - Manchester City 1-2 (2-4 la general) » Guardiola, la prima semifinală după 5 ani! Urmează ciocnirea cu PSG
„SFERTURI”

Citește mai multe știri din Liga Campionilor:

Acuze grave la adresa lui Thomas Tuchel! Ce ar fi făcut în timpul meciului cu Porto

Neymar, ce sfidare la adresa lui Bayern: „E ca și cum ai cânta unei femei toată noaptea, dar apare unul și ți-o ia în 5 minute"