Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA CAMPIONILOR    •   PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR

Avertisment pentru CFR: veteranul lui Malmo e în formă maximă

Miercuri, 11 Iulie

Malmo FF n-a avut nicio emoție în partida tur cu Drita, campioana din Kosovo, pe care a învins-o cu 3-0, rezolvând într-o proporție foarte mare calculele calificării.

VEZI AICI VIDEO!

Astfel, CFR Cluj își cunoaște într-o mare măsură adversara din turul 2 preliminar al UEFA Champions League.

Suedezii au deschis repede scorul, în minutul 13 prin Strandberg. Până la pauză avea să fie 2-0, după ce Traustason a marcat din pasa lui Markus Rosenberg.

Veteranul din atacul suedezilor a arătat că este într-o formă foarte bună înaintea duelului cu CFR. A marcat și el în minutul 82, stabilind scorul final.

Așadar, CFR o va întâlni, cel mai probabil pe Malmo, în prima manșă pe 24-25 iulie. Returul este programat la 31 iulie sau 1 august.