Alte știri din fotbal
Zeljko Kopic a revenit în România și a spus totul despre despărțirea de Dinamo: „Acum nu mai trebuie să intri pe Google ca să mă cauți”
3
Bombă la CFR Cluj! Ioan Varga trebuie să-i plătească o avere jucătorului aruncat peste bord de Dan Petrescu: „Tratament abuziv, vădit nelegal”
0
Hermannstadt s-a despărțit de jucătorul adus în iarnă! Anunțul oficial al sibienilor după retrogradarea în Liga 2
0
FCSB a transferat cel mai bun marcator din afara careului mare!
3
Știri din fotbal internațional
Șoc la supermarket în Mexic: ce cumperi cu 100 de lei la București vs 400 de pesos în CDMX
2
Haos uriaș înaintea startului Cupei Mondiale! Mii de protestatari au blocat drumul spre stadionul meciului de deschidere
0
Măsuri extraordinare în ajunul deschiderii Mondialului » A dat decret prezidențial pentru telemuncă obligatorie!
0
Primire șocantă de care au avut parte belgienii în SUA » Americanii i-au percheziționat la sânge chiar pe pistă!
2
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
1
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Un acord cu Teheranul s-ar putea semna într-o săptămână sau în câteva luni, ...
Libertatea
Șoferul camionului care a făcut dezastru în Constanța susține că i s-a ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Condamnarea definitivă a medicului Dorel Săndesc, anulată de Înalta Curte ...
Libertatea
Cred ca o sa avem un indiciu solid despre sanatatea lor mentala in urmatoarea perioada de transferuri.
Jucatori inalti si grei.Nu sint cel mai de succes model. Aia De la Bayern erau mai atletici. Ca real ete si Chealsea
Se poate face. Exista procedura de a transforma clubul in societate pe actiuni. Poti avea un investitor cu 51%, si 49% socios, sau cum se cheama in Spania. Bine, asta ar insemna diluarea actiunilor ... poate unora nu le va conveni miscarea...cine stie.
Eu cred ca vor mai exista transferuri foarte mari care sa se invarta pe la 100 milioane dar facute de cluburile cu patroni si din aceeia pe care ii dau afara banii din yacht-uri. Chelsea sau City de exemplu. Nu prea vad cum s-ar putea privatiza vreodata cluburi ca Real si Barcelona, Bayern si totusi imposibil nu e.
Pai au mai taiat, si aveau de gand sa o mai faca o data. Momentan procedura s-a pus pe "stand by" :)
Din ce am citit datoriile existente ar trebui stinse pana la intrarea in vigoare in totalitate, adica sfarsitul lui 2013. In caz contrar cica poti merge cu datorii pana le platesti, dar in functie de cat de mari sunt, poti avea interdictie la transferuri externe, sau chiar excluderea din cupele europene. Ideea e ca legea nu-i facuta sa distruga fotbalul, e facuta sa previna dezastrele.
nu taie nimeni nici o datorie . vei vedea . cred ca asta a fost planul ... dar nu mai merge pentru ca oficial sunt in recesiune . cand esti in recesiune trebuie sa strangi cureaua nu sa stergi datorii . .
Poate se asteapta ca statul spaniol sa le taie datoriile, poate au anticipat gresit, pentru ca ma indoiesc ca vor mai face asta...e riscant, pot sa ramana fara sprijinul marilor state din UE. Oricum, etapa a 3-a e abia in 2013 la finalul anului fiscal, deci mai sunt aproape 2 ani pana intra in vigoare la potential maxim legea. Probabil ca au ei un plan..nu stiu. Ma gandesc ca nu-s nebuni.
Foarte interesant. Datoriile existente se calculeaza in acest buget anual sau sunt o categoria aparte?
Pai da, dar Spania a intrat in rahat si vor bani. Daca li se da bani, si ei taie datoriile cluburilor, cetateanul german / olandez /francez ce crezi ca va face? Vor plati ei datoriile din banii lor?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.